Hartelijke groeten uit Lochem (9) m WhMm Schilderachtig Barchem CeesJan Frank Dit maal in 'Hartelijke groeten' een ansichtkaart die in 1958 vanuit Barchem is verstuurd. De omgeving van Barchem met zijn prachtige bossen, glooiende akkers en kronkelende zandwegen op de enk leent zich van oudsher bij uitstek voor lange wandelingen en fietstochten. Een prima plek om tot rust te komen. De vele hotels en pensions in en rond het dorp boden hiertoe alle gelegenheid. In de jaren vijftig had ook het dorp zijn rustieke karakter nog niet verloren. Het dorpsbeeld werd bepaald door veel groen, zandpaden en oude woningen en boerderijtjes. Veel er van is verdwenen, zoals waar schijnlijk ook de situatie zoals afgebeeld op deze ansichtkaart: een schilderachtige oude boerderij aan een splitsing van wegen, het erf omzoomd door een beukenhaag en vruchtbomen in de tuin. Uiterst links zien we nog net de hoek van een tweede huis, de schaduw ervan valt op de weg. De redactie van het Land van Lochem is benieuwd of u weet, waar deze foto destijds genomen is. Kent u de plek en weet u er iets meer over te vertellen? En herkent u misschien ook de man die voor het boerderijtje poseert? We horen het graag van u. Uw reactie kunt u sturen naar het redactieadres. Ansichtkaart "Barchem Oude Boerderij". Poststempel: sept. 1958. Collectie C.J. Frank Geadresseerde: Mevrouw J. Huijsman-Enschedé, Bosch en Hovenstraat 5, Haarlem. Op de adreszijde staat de volgende tekst: Barchem 21 Sept. 1958 Beste Jo. Veel dank voor je kaart. Onze tijd schiet nu hard op. Dinsdagmiddag komen we thuis. Wil je een l. melk voor me nemen? Brood en een half-rond boter neem ik wel mee. We genieten van het mooie weer en zijn gistermorgen naar Lochem geweest. Ik ben benieuwd hoe de kamer er uit ziet. Veel harte lijke groeten van ons beiden en een poot van Binkie. Steeds je H.L. Tante. 29 Land van Lochem 2006 nr. 2

Land van Lochem | 2006 | | pagina 29