Tweede carrière Dan begint voor Wim een tweede carrière. Tot 1984 trad hij wederom op als rayon-assistent, maar wel op een ander niveau. Zijn taak lag bij de voorbereiding van de onderhoudswerkzaamheden. Voor bereiding en uitvoering zijn op dat moment gescheiden. De rayonchef is een functie, die wordt ingeno men door een HTS-er. In 1984 werd Wim groepsleider binnendienst voor de noordelijke Achterhoek. Zijn taak werd in 1989 uitgebreid door de toevoeging van Borculo aan zijn gebied. In 1990 kwam het rayon Zutphen erbij. Het moet duidelijk zijn, dat al deze ver anderingen de aanpassing van de organisatie noodzakelijk maakten. Want intussen was de MEM ver dwenen en trad NUON op als op volger. Dat hield in, dat ook Fries land bij de organisatie moest wor den ingepast. Er veranderde veel in die tijd, ook voor Wim. Tot nu toe konden we -het klinkt een beetje oneerbiedig- spreken van electro- Wim. Maar in 1994 werd hij ARBO-milieu-coördinator binnen het regiebedrijf Achterhoek. Deze functie vereiste een pittige omscholing in Amsterdam met een daaraan gekoppelde stage milieu techniek op HBO-niveau. In de periode 1998-1999 vonden er binnen NUON veel veranderin gen plaats. Veel processen binnen de onderneming werden nieuw gemodelleerd. Door simulatiespelen werd door Wim deelgenomen aan de noodzakelijke instructie voor het personeel. Maar ook werd duide lijk, dat er binnen de nieuwe be drijfsstructuur voor Wim geen plaats meer was. In 1999 kon hij gebruik maken van de zogenoemde nulregeling. Dat hield in, dat hij in dienst bleef, maar geen werkzaamheden hoefde te verrichten. Toen Wim 60 jaar werd volgde een VUT-contract. Betrokkenheid Nu is het moment om een ander aspect uit het leven van electro- Wim te schilderen. Zijn enorme maatschappelijke betrokkenheid bleek reeds binnen zijn bedrijf. Daar maakte hij deel uit van de medezeggenschapsraad en organi seerde hij de personeelsvereniging. Maar buiten het bedrijf is deze be trokkenheid misschien nog duide lijker. Zo is hij nog steeds betrok ken bij een aantal kindertehuizen in Roemenië. Die werden gefinan cierd door personeel van NUON door inlevering van ADV-dagen. Ook kan de Hoge Weide een be roep op Wim doen, waar hij als vrijwilliger bepaalde werkzaamhe den verricht. En eveneens maakt de Stichting Welzijn Ouderen Lo- chem (SWOL) graag gebruik van de know-how van Wim. Hij instal leert alarminstallaties bij ouderen, zodat het thuis wonen zo lang mogelijk kan worden voortgezet. Maar nu, tenslotte: Wim en ons Genootschap. Historisch Genootschap Eind 2000 raakte hij betrokken bij het genootschap, toen nog gedeel telijk gehuisvest in de kelder onder de bibliotheek. Hij zegt zelf, dat hij niet belast was met het verleden, toen de 3 op de historie gerichte verenigingen van Lochem samen gingen én de besturen in elkaar werden geschoven. De lezer zal inmiddels hebben begrepen, dat Wim zich meer als doener mani festeert. Als doener kon Wim aan de gang, toen er zicht kwam op de Veld maat. Wel wil Wim nog even kwijt, dat de naam Veldmaat eigenlijk on juist is. Op oude kaarten vinden we de boerderij- en familienaam Veld maat met een "d". Maar niet ge treurd, toen het tienjarig huurcon tract met Spectrum Wonen was getekend, kon Wim als project coördinator aan de slag. De bouw en inrichting van de Veldmaat ver eiste gewoon een drijvende kracht, die zich volledig kon inzetten voor alle voorkomende werkzaamhe den. Nu kon het Genootschap ge nieten van de enorme ervaring, die Wim op veel gebieden kon inbren gen. Hij was al direct betrokken bij de huisvesting als lid van de werk groep "De Veldmaat". Hij maakte het ontwerp van de inrichting voor de archieven en de exposities die zullen worden ingericht. Bij de bouw en inrichting waren er natuurlijk van tijd tot tijd verschil lende inzichten, die moesten wor- den "gladgestreken". Wim zegt daarover, dat hij zo nu en dan men sen moest overtuigen betreffende bepaalde "technische" zaken om daarna, eensgezind verder te kun nen gaan. Natuurlijk ging het niet alleen om techniek, maar ook het geld speelde een niet geringe rol. Door sponsoring van verschillende zijden (zie het vorige nummer van het Land van Lochemkon een budget worden opgesteld, dat vol doende bleek om vooral de inrich ting te financieren. Met dit budget werd overigens wel gewoekerd. Uit de gehele Graafschap kwamen de inrichtingselementen. Als Wim hoorde, dat er ergens iets voor een aantrekkelijke prijs te koop was, trok hij erop uit. Tijdens de gehele duur van het project was de sa menwerking met Spectrum Wonen voorbeeldig en ook die met buur man Advendo. Daar kon zo nu en dan het een en ander worden "ge stald". Na de Veldmaat De Veldmaat is feestelijk geopend. Maar voor Wim -de alleskunner- is het werk voor ons Genootschap zeker niet voorbij. Voor het foto archief produceert hij nu dia's. Daaruit put hij het materiaal voor thematische presentaties. Wij heb ben daarvan kunnen genieten, toen we bij een van onze laatste bijeen komsten werden geconfronteerd met beelden van het toerisme in vroeger Lochem. Alle hotels en pensions uit een grijs verleden pas seerden de revue. Maar ook de jeugd wordt niet vergeten. Zo pro duceerde Wim een klankbeeld over Lochem voor onze scholieren. Wim Neerlaar, wat kun je eigenlijk niet? Wij, de leden van ons Genoot schap, zien je graag tijdens onze bijeenkomsten, vooral nu we iets meer van je weten. Wij hopen, dat je nog vele jaren de apparatuur kunt opzetten en de kabeltjes kunt trekken in de meest voortreffelijke gezondheid. Nu voor alles onze hartelijk dank! 13 Land van Lochem 2006 nr. 2

Land van Lochem | 2006 | | pagina 13