Wat een feest! Henriëtte Marsman-Slot Foto's Wim Neerlaar Hieronder volgt een verslag van alle feestelijk heden rond de opening en ingebruikneming van de Veldmaat, het nieuwe onderkomen van het Historisch Genootschap. Eén conclusie vooraf: het was een pracht feest! 10 februari: de opening 's Morgens Om een uur of 10 waren het bestuur, onze techni sche staf (Wim Neerlaar en Arie Lievestro) en het cateringteam al aanwezig. We hadden een draaiboek: Marie Lievestro en ondergetekende konden het in de weken die aan de opening voorafgingen midden in de nacht zo opdreunen. Onze penningmeester, André Reincke, had ons binnen een bepaald budget de vrije hand gegeven. Aan ons, om dat vertrouwen niet te beschamen. De voorbereidingen konden beginnen. Alles verliep voorspoedig. De familie Huetink, onze buren van de Imenkamp, stond al onmiddellijk voor ons klaar. Het Advendo- gebouw was al ingericht voor de feestelijkheden, onze eigen keuken werd eerst uitgeruimd (de stoelen) en daarna ingericht tot Cuisine, de bewegwijzering werd aangebracht en in het gebouw van de duivenvereniging (ook super bedankt) werden voorbereidingen getrof fen voor de ontvangst van het Smartlappenkoor. Alles nog een keer nalopen, thuis eten, omkleden en tot straks. 's Middags Om 2 uur was iedereen weer terug. Over de teleur stelling dat de burgemeester niet zou komen, maar dat de locoburgemeester mevrouw M. Eggink- Meuleman de opening zou verrichten waren we al heen. Later zouden we zelfs zeer blij zijn met haar vervanging, maar dat wisten we toen nog niet. Vanaf half 3 druppelden onze gasten binnen. De ont vangst was, zoals gezegd, op de Imenkamp in het gebouw van Advendo (Bedankt!). Heel fijn vonden we het dat al onze buren van het plein acte de présence gaven. Bestuurslid Bert Brand was ceremoniemeester en ver welkomde de gasten. Het Smartlappenkoor opende het programma met twee liedjes over de Achterhoek en één over Lochem. Het gaf een extra feestelijk tintje aan deze middag. Ondergetekende hield daarna de feestrede. De tekst daarvan staat elders in dit nummer afgedrukt. Ons lid Gerrit Perfors overhandigde namens de werk groep paleografie een geschenk aan het Genootschap, twee kaarten. Met een kwinkslag richting het overi gens prima artikel in de Extra memoreerde Gerrit Per- fors dat de paleografische leeskring wel eens verge ten wordt als werkgroep, die eveneens gebruikt maakt van de Veldmaat. Dat komt waarschijnlijk omdat zij altijd buiten beeld van andere leden in de avonduren bijeenkomt. Overigens past het hier om te vermelden dat de fol der, die alle Lochemers bij hun Extra in de bus heb ben gevonden van zijn hand is en dat hij tevens de maker is van de bladwijzer, die al onze gasten die 10e bij het afscheid ontvingen. Vervolgens was het de beurt aan de heer F. Meijer, die namens Sociëteit De Eendracht op symbolische wijze de glazen vitrine aan het Genootschap aanbood. De vitrine is gevuld met voorwerpen, die afkomstig zijn uit de collectie van stadsarcheoloog, de heer B. de Graaf. Later die middag - na de officiële opening - werd een koperen plaquette op de vitrine bevestigd. Daarbij werd ons Genootschap tevens verblijd met het aan bod van de heer Meijer namens de Sociëteit om een substantiële bijdrage te verlenen in de aanschaf van beveiligingsapparatuur. Toen werd het tijd voor de officiële opening. We gingen met zijn allen naar buiten, naar de Veld maat. Best koud, eigenlijk. Directeur van Spectrum Wonen, de heer D. van Altena, kreeg een blauw kus sen met gele passement (de kleuren van Lochem) aangereikt, waarop een grote oude sleutel lag. Daar aan was de echte sleutel van de Veldmaat vastgemaakt. De heer Van Altena legde in een korte toelichting uit waarom Spectrum besloten had de Veldmaat te res taureren en wat de visie van Spectrum is over de ver huur van het gebouw aan ons Genootschap. Het is goed dat Spectrum Wonen zich - niet alleen voor de normale leefomstandigheden - maar ook op deze wijze verantwoordelijk toont voor een bijdrage aan het culturele en sociale leven in onze gemeente. Vervolgens werd ons lid mevrouw Jenny Nengerman uitgenodigd de naam van ons gebouw te onthullen. Ze hoefde alleen maar aan twee gele linten te trekken. Een ruk en ze bleef staan met de twee prachtige linten in haar hand. Het bord, waarachter de naam van ons gebouw schuil ging bleef rustig zitten waar het zat, en dat natuurlijk tot grote hilariteit van alle genodigden. Er moesten twee lange mannen aan te pas komen om het bord los te krijgen. De Veldmaat heet nu de Veldmaat: het staat er duide lijk en in een zeer fraaie stijl op. De heer Van Altena overhandigde daarop de sleutel aan de locoburgemeester, mevrouw Eggink. Behalve een leuke speech met veel lovende woorden en een 6 Land van Lochem 2006 nr. 1

Land van Lochem | 2006 | | pagina 6