Wij hebben goed naar u geluisterd, mevrouw Nen- german en daarom hebben we u ook gevraagd mee te helpen bij de openingshandelingen van de Veldmaat. Wat gaat er nu allemaal gebeuren op de Veldmaat? Onze foto- en filmwerkgroep heeft er onderdak, even als de bibliotheek en de redactie van ons blad Land van Lochem zetelt er. De Veldmaat is dus vooral documentair informatiecentrum en heeft als zodanig een publieke functie. Op bescheiden schaal heeft de Veldmaat ook een museale functie. Uiteraard worden er de bestuursvergaderingen ge houden en de avonden van de paleografische lees kring. Verder kunnen ook werkgroepen als de Evenementencommissie, de Oude Begraafplaats, de Kruidentuin met het Bleekhuisje voor bijeenkomsten gebruik maken van de Veldmaat. Tenslotte dames en heren, wil het bestuur van het Genootschap al die mensen in het zonnetje zetten, die de afgelopen maanden hun steentje hebben bijgedra gen aan de verhuizing en de inrichting van de Veld maat. Dankzij hen is de Veldmaat geworden tot het geweldig eindresultaat wat het nu is. Voorjullie allemaal hebben we zuiver symbolisch: een roos. Binnen ons Genootschap gaan we als vrienden met elkaar om en daarom noem ik iedereen gewoon bij hun voornaam en op alfabet. Allereerst de dames: Rina Boomsma, Hanneke Car- miggelt, Diny Frank, Tine Kampen, Gerrie Kok en Gerda Roekevisch en Gerrie Schot. En de heren: Gerard Altingh, Toon Driessen, Bertus Frank, Ab Harkink, Sjaak Koster, Arie Lievestro, Gerrit Perfors, Henk Potman en Jan de Vries Eén man willen we heel speciaal bedanken, de man van goud, de man, die de afgelopen maanden bijna alle dagen op de Veldmaat heeft gewerkt: Wim Neerlaar. Dames en heren, ik kom aan het eind van mijn speech. Het was vooral een indrukwekkende rij van bedank jes. Laten we er één wijze les uit trekken: er wordt alleen wat bereikt als velen bereid zijn te helpen bij het verwezenlijken van uitgesproken dromen en ideeën. Met de hulp van velen - financieel, materieel en met de handen uit de mouwen hebben we iets moois be reikt. Iets prachtigs, want de Veldmaat is prachtig, een sieraad voor Lochem. Het is het onderkomen van het Genootschap zoals we er alleen over konden dro men. Ik begon met "er was eens": het sprookje is werke lijkheid geworden. - Het Historisch Genootschap heeft een documentatiecentrum met een professionele uit straling, maar bovenal heeft ons Genootschap een warm ingericht thuis. Ik hoop dat de locoburgemeester mevrouw Eggink, de heer Van Altena en mevrouw Nengerman de Veld maat zo dadelijk voor ons Genootschap en voor al onze gasten willen openen! 5 Voorztter mevrouw Marsman houdt de openingsspeech Land van Lochem 2006 nr. 1

Land van Lochem | 2006 | | pagina 5