mmm LocheW ;nde Land van Deadline In dit eerste nummer van het "Land van Lochem" van 2006 is er uiteraard ruimschoots aandacht voor de opening van de Veldmaat. Veel van onze leden zijn maanden druk geweest met de verhuizing en de inrichting en het resultaat mag er zijn, een prachtig 'Thuis' voor ons genootschap! Niet alleen kunt u de speech van onze voorzitter, mevrouw Marsman-Slot, nog eens nalezen, ook is er een verslag van de opening en de zeer druk bezochte open dag! Natuurlijk is er ook ruimte voor andere zaken. André Reincke bericht ons in het vierde deel van 'Nieuwtjes over de geschiedenis van Lochem' weer over de boeiende historie van de buurtschap Langen, ditmaal staan het huis 'Diepenbroeck' en het kleine kasteeltje 'De Karssenborch' centraal. Weinig mensen zullen ervan op de hoogte zijn dat Aletta Jacobs twee keer een lange periode in Lochem heeft doorgebracht en hier zelfs patiënten heeft behandeld. Eddy ter Braak vertelt u er in een interessant artikel over Aletta en haar broer Julius Jacobs meer over. Het is weinig Lochemers ontgaan dat het pand van voormalig bakkerij Verbeeten in de Molenstraat een behoorlijke metamorfose heeft ondergaan. Er is voor de verbouwing in opdracht van de gemeente Lochem een bouwhistorische verkenning uitgevoerd in dit pand en CeesJan Frank geeft u hiervan een boeiende uiteen zetting. Zoals gebruikelijk is er een "Van de bestuurstafel", waarin meer over verzoek van het genootschap "De Cloese" tot rijksmonument te verklaren. Wij vragen uw aandacht voor de twee los bijvoegde inlegvellen. De een bevat de agenda voor de jaarlijkse ledenvergadering op 25 april a.s. met aansluitend een lezing over de Wasserburgen in Duitsland, verzorgd door de heer J. Berends uit Doetinchem. De andere geeft u de mogelijkheid in te tekenen voor de busreis aansluitend op genoemde lezing op 6 mei a.s. naar Munsterland. Wij hopen dat u weer van dit nummer kunt genieten. Met vriendelijke groet, de redactie 3 Land van Lochem 2006 nr. 1

Land van Lochem | 2006 | | pagina 3