17 februari: gezellige avond voor onze actieve medewerkers Om de feestelijkheden rond opening en ingebruikneming van de Veldmaat af te slui ten heeft het bestuur alle actieve werkleden een gezellige avond aangeboden. Zo'n kleine 50 per sonen waren aanwezig. Ziekte, maar vast ook het regenachtige weer, hielden ongeveer 15 personen thuis. Jammer, maar de avond werd er niet minder gezellig om. Alle aanwezigen werden "door elkaar geschoffeld", in die zin, dat door een soort loting werd bepaald wie waar kwam te zitten. Iemand van de Oude Begraaf plaats kwam zo bij een medelid van het Land van Lochem aan tafel en een ander van de Paleografie maakte zo kennis met een lid van de Foto- en Film club. Alle tafels deden daarna als team mee aan het oplossen van een puzzel. Resultaat was dat binnen het Historisch Genootschap men nu algemeen weet dat Dora Visser in Olburgen begraven ligt, dat Nicolaas II Romanov de laatste tsaar was en dat Nederland bij de Zomerspelen in Athene in 2004 22 medailles behaalde. De familie Roekevisch werd voor al die jaren gast vrijheid verblijd met een zeer Lochems cadeau, een kaart van Lochem rond 1600. Hanneke Carmiggelt en Dinie Frank zetten Wim Neer laar in het zonnetje met een voordracht over de bele venissen van de inrichtingswerkgroep. In die groep is hard en vooral met een hart gewerkt aan de inrich ting van de Veldmaat. Sommige minder serieuze za ken kwamen nu aan het licht. Zo weten we nu alle maal dat Wim 's middags koffie in plaats van thee wil en dat als hij zijn zin niet krijgt er rode kaarten wor den uitgereikt. Daarna was het de beurt aan de inwendige mens. Enkele bestuursleden toonden hun culinaire vaardig heden. Het buffet werd goed ontvangen, want enkel lege schalen restten ons. Het was gezellig en we genoten allemaal. Best moeilijk, die puzzel De famile Roekevisch wordt bedankt Hanneke en Dinie zetten Wim in het zonnetje Wat zullen we eens nemen?

Land van Lochem | 2006 | | pagina 12