Open Dag op 11 februari f Zo rond een uur of 10 waren de eersten al weer present op de Veldmaat. De koffie pruttelde, de Cuisine werd weer heringericht tot keuken en de ontbijtkoek werd gesneden. De vaste bewoners van de Veldmaat richtten hun pre sentaties in. Onze andere leden en alle overige belang stellenden konden komen: we waren er klaar voor. Wat er daarna gebeurde pfff. Belangstelling? Overweldigend. Een paar honderd bezoekers zou die dag de weg naar de Veldmaat weten te vinden. Aan het eind van de dag maakten we voorzichtig de balans op: nieuwe leden, aanwinsten voor onze ver zamelingen en - belangrijk - aanmeldingen voor deel name aan onze werkgroepen. Het was die dag natuurlijk niet mogelijk te gaan zitten studeren op de Veldmaat of eens lekker te gaan snuf felen in de bibliotheek. Nogal wat mensen vroegen of dat normaal wel mocht. Ja hoor, dat mag. Velen wa ren onder de indruk van hetgeen de Veldmaat allemaal te bieden heeft; ze beloofden terug te komen. We verwachten dan ook veel aanloop en aanmeldingen de komende tijd. Rond 4 uur vertrokken de laatste gasten. Moe, maar uiterst voldaan, werd de boel weer aan kant gemaakt. Toen uiteindelijk alles weer was opgeruimd zakten we met onze werkers even uit rond de bestuurstafel. Even met elkaar de dag doorpratend onder het genot van een glaasje en wat nootjes, konden we met z'n allen vaststellen dat het twee geweldige dagen waren geweest. Als Lochem nou nog niet weet dat de Veldmaat geopend is! Spannend om oude foto's te bekijken Mevrouw Dinie Hiddink biedt ons haar boek aan Veel belangstelling voor onze apparatuur Een van onze medewerkers, mevrouw Marie Aalbers

Land van Lochem | 2006 | | pagina 10