3 februan Lochem In de vorige Land van Lochem hebt u het eerste deel kunnen lezen van Karel Weeninks herinnering aan de bevrijding van Laren. In dit nieuwe nummer het slot van Weeninks bijdrage over die enerverende dagen, waarmee wij tevens de publicaties over het einde van de Tweede Wereldoorlog voorlopig afsluiten. In dit nummer veel aandacht voor andere aspecten van de Lochemse historie. Bijvoorbeeld in een uitgebreid artikel van André Reincke over de buurtschap Langen. Daarnaast neemt CeesJan Franck ons mee naar het Lochemse buitengebied in een interessante uiteenzetting over diverse historische boerderijen. Arjen Dieperink vertelt ons over het woonhuis dat vroeger op de markt heeft gestaan en Henriëtte Marsman- Slot geeft informatie over de werkzaamheden van één van de werkgroepen van het Historisch Genootschap, de Paleografische leeskring. Ook wordt door de werkgroep Oude Begraafplaats versterking gezocht. Uiteraard in dit nummer onze vaste rubrieken "Van de bestuurstafel" en "Gaat u een lichtje op?", waarin we uw medewerking vragen over een aantal foto's. De redactie van het Land van Lochem neemt afscheid van Ruud Kes. Ruud verruilt de gemeente Lochem voor de stad Amersfoort. Bij dezen willen wij Ruud hartelijk bedanken voor zijn medewerking aan het blad gedurende vele jaren en wij wensen hem veel geluk toe in zijn nieuwe woonplaats. Daarnaast verwelkomen wij een nieuw gezicht in de redactie, Mariska Haitink. Mariska gaat ons helpen met de redactionele werkzaamheden. Wij wensen u veel leesplezier en natuurlijk hele fijne feestdagen en een voorspoedig 2006! De redactie 3 Land van Lochem 2005 nr. 3

Land van Lochem | 2005 | | pagina 3