Gaat u een lichtje op? Ik bood hun mijn excuses. "Och", antwoordde er een, "we hebben het u werkelijk niet kwalijk genomen, we zijn er aan gewend". Door België en Frankrijk hebben we steeds achter de Canadese fronttroepen aangezeten als ver- bindingsgroep en overal was het hetzelfde liedje". Later voegde zich nog een Engelse officier bij ons groepje die het zelfde geluid liet horen en eraan toevoegde: "Het is een ziekte van die knapen, hier stelen ze het en 20 km. verder vind je het aan de kant van de weg". De volgende dag, toen we een nog bijna ongedragen schoentje van onze Willy in de afvoergoot van de fabriek terugvonden, moesten wij aan hem denken en later, toen mevrouw Jansen ons een regenjas van mij, welke zij bij haar spullen had gevonden, kwam terug bren gen, weer. Met de drie Provost mensen, die bij ons ondergebracht waren hebben we echter verschillende uurtjes genoeglijk zitten kletsen. Ze ver telden over Canada, de invasie, enz. enz. Tenslotte De week na onze bevrijding werd gekenmerkt door een ontzettende hoeveelheid oorlogsmateriaal, dat over de Holterweg naar het noor den rolde. Honderden tanks, dui zenden auto's en andere voertuigen daverden langs ons huis, geen ruimte latend voor enig ander dan voetverkeer. 's Zondags na Pasen werd Zut- phen bevrijd. 's Maandags ben ik er heen geweest. Gelukkig geen doden of gewonden onder onze kennissen. Wel was het huis, waar ons glas- en aardewerk was opge slagen afgebrand, dus hadden we ook daar een veer moeten laten. Nu snakten we nog naar nieuws uit Deventer, waar volgens de berich ten hevig werd gevochten. Gelukkig bleek dit later enigszins overdreven geweest te zijn. Onze familieleden daar hadden het er ook goed afgebracht. Mevrouw G. Zomers-Wassink vraagt of iemand weet of haar vader Egbert Wassink, geboren in 1926, op deze schoolfoto staat en zo ja, waar. Land van Lochem 2005 nr. 3 31

Land van Lochem | 2005 | | pagina 31