Van de penningmeester, IN MEMORIAM drs. H.F. van Dam Op 18 maart j.l. is de heer drs. H.F. van Dam - Hepke voor zijn medebestuurderen - overleden. De heer Van Dam was een van de opriehters van de toenmalige Historisehe Vereniging. Hij hielp de jonge vereniging op vele fronten en kreeg het voor elkaar dat "Grepen uit Loehems Verleden" het levenslicht kon zien. Na het vertrek van de eerste voorzitter, de heer Van Hoorn, nam hij het stuur van de vereniging over. Na enige jaren trad hij terug uit die funetie en ging het kalmer aan doen. Ook toen hij eenmaal in Almen ging wonen bleef hij intens betrokken bij de geschiedenis van Loehem en bij "zijn" vereni gingsleven. Hij was er opreeht blij mee dat de historisehe vereniging fuseerde met de andere twee historisehe elubs. Vele malen mochten wij hem als gast en erelid van de vroegere historische vereniging bij allerlei bijeenkomsten begroeten. Bestuur en leden van het Historisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem In de algemene ledenvergadering, welke op 26 april jongstleden werd gehouden, heeft het bestuur aan de aanwezige leden voorgesteld de contributie met ingang van het jaar 2006 te verhogen met 3,00 euro voor een enkel lidmaatschap en 4,00 euro voor een partnerlidmaatschap. De argumentatie voor deze verhoging is bij velen van u inmiddels wel bekend, immers tegen het einde van dit jaar krijgen wij een geheel nieuw onderkomen tot onze beschikking, gelegen aan de Koedijk op nummer 56 en naar de oude boerderijnaam 'Veldmaat' geheten. Als Historisch Genootschap zijn wij zeer verheugd dat we nu eindelijk alle activiteiten op één plek kunnen laten plaats vinden in een representatief gebouw waar we ook over water en sanitaire voor zieningen beschikken. Voor dit onderkomen zullen we echter een (zij het zeer billijke) huur moeten gaan betalen, terwijl ook de energielasten flink zullen stijgen. Na vele jaren van gelijkblijvende contributie, ondanks kostenstijgingen, is ook daarom een aanpassing wel op zijn plaats. Na de door mij gegeven toelichting op de begroting heeft de algemene ledenvergadering unaniem de voorgestelde contributieverhoging goedgekeurd. Voor diegenen die niet op de vergadering aanwezig waren leek het mij goed dit op deze plaats aan u mee te delen. - Mocht u toch behoefte hebben aan inzicht in de jaarrekening 2004 en begroting 2005, laat u dit dan even weten dan zullen wij u alsnog een exemplaar doen toekomen. André Reincke. 5 Land van Lochem 2005 nr. 2

Land van Lochem | 2005 | | pagina 5