21 0^5^ Lochem Het eerste nummer van 2005 was grotendeels gewijd aan uw persoonlijke herinneringen aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Tien boeiende verhalen over die enerverende periode, nu ruim zestig jaar geleden. Het inspireerde enkele van onze leden om ook hun herinneringen aan het papier toe te vertrouwen. U vindt ze in dit nieuwe nummer van het Land van Lochem, samen met een uitvoerige bijdrage over de bevrijding te Laren, die vanwege de lengte ervan in twee delen zal worden gepubliceerd. Het is het verhaal van Karel Weenink, die het in 1946, een jaar dus na de bevrijding opschreef als herinnering aan die enerverende dagen. En met deze bijdragen wil de redactie dit onderwerp voorlopig afsluiten. Wij hebben uw enthousiaste mede werking zeer gewaardeerd, maar zijn nu weer op zoek naar artikelen over andere aspecten van onze lokale historie. Verder dit maal een zeer gevarieerd Land van Lochem. André Reincke neemt ons mee naar de middeleeuwen in zijn uiteenzetting over het Hof te Lochem en we presenteren u het laatste deel over de geschiedenis van de Prins Hendrikschool. Eén van onze leden, tuinhistorica Wilma Nijenhuis-ten Arve staat centraal in de bijdrage van Hein den Ouden. Natuurlijk zijn er onze vaste rubrieken, Groeten uit Lochem, ditmaal over de Lochemse jeugdherberg, de bestuurstafel en de recente publicaties. Natuurlijk vragen we u ook ditmaal weer of u een lichtje op gaat bij twee historische foto's uit de collectie van het Historisch Genootschap. Van het bestuur is er een in memoriam naar aanleiding van het overlijden van ons lid van het eerste uur, drs. H.F. van Dam, promotor en medeoprichter van de toenmalige Historische Vereniging. De redactie besteedt verder aandacht aan een unieke tentoonstelling in het Valkhofmuseum in Nijmegen en Open Monumentendag 2005. Speciale aandacht is er voor de verbouwing van boerderij de Veldmaat, ons toekomstige onderkomen. Gerrit Perfors toont u de vorderingen aan de hand van enkele foto's. Dat het Land van Lochem door u nauwkeurig wordt gelezen blijkt uit de reacties die de redactie geregeld ontvangt. In dit nummer treft u dan ook enkele reacties aan op eerder geplaatste artikelen. De redactie van het Land van Lochem kreeg enkele jaren geleden versterking van Leidy de Boer, die zich van begin af aan vol enthousiasme heeft ingezet voor de totstandkoming van ons tijdschrift. Helaas verlaat zij de gemeente Lochem en was het vorige Land van Lochem het laatste, waaraan zij heeft meegewerkt. Bij deze willen wij Leidy heel hartelijk danken voor alles wat zij voor het Land van Lochem heeft gedaan en de zeer plezierige samenwerking in de afgelopen jaren. De door Leidy's vertrek ingekrompen redactie is nog op zoek naar versterking Wij zoeken een enthousiast lid, man of vrouw, voor met name de eindredactionele werkzaamheden, zoals het redigeren van binnengeko men kopij, assistentie bij het samenstellen van het tijdschrift en het beoordelen van de drukproef. Bent u geïnteresseerd Wij horen het graag van u De redactie 3 Land van Lochem 2005 nr. 2

Land van Lochem | 2005 | | pagina 3