televisie slokken veel van de speeltijd op, met als ge volg dat samen spelen en samen werken voor som mige kinderen wel eens moeilijk is. En wat te denken van een verhaal van iemand die vertelde dat hij vroe ger soms op zijn stoeltje werd vastgebonden omdat hij zo bewegelijk was? (Dit is gelukkig nooit op de PH-school gebeurd.) Nu hebben we daar een "eti ket" voor, daar zijn we goed in tegenwoordig, we noemden dat vroeger MBD-kinderen en in 2003 he ten ze ADHD-kinderen en.ze worden niet vastge bonden! De ouders De ouders zijn kritischer geworden. Dat begint al bij de schoolkeuze. Het gebeurt nog zelden dat een ouder een kind direct aanmeldt. Meestal wordt eerst langs een tweetal, soms nog meer, scholen geshopt om uiteindelijk een definitieve keuze te maken. Niet lan ger is hoofdzakelijk de richting (openbaar of bijzon der) van de school bepalend, maar veeleer de kwali- teit.We zijn er dan ook heel trots op dat de PH-school, ondanks zijn minder gunstige ligging nog steeds een groeischool is. Dat zegt iets over de kwaliteit. Histo risch gezien hebben we ook een naam hoog te hou den. Zoals gezegd, ouders kiezen voor kwaliteit, maar er komt ook een steeds grotere groep weer op de christelijke identiteit af. De school functioneert voor velen als een plaatsvervangend geloofsopvoeder voor de kinderen. In deze tijd van ontkerkelijking een mooie opdracht. Hetgebouw In dit nieuwe millennium is het schoolgebouw voor een groot deel gerenoveerd. Buiten is het schoolplein aangepast en verbeterd. Daardoor kan de PH-school nog jaren mee. Overigens is het voortbestaan van de PH-school in het gebouw aan de Zutphenseweg het onderwerp van onderhandelingen geweest tussen de gemeente Lochem en het bestuur van het vereniging. Gezien de forse onderhoudsinvesteringen die de ge meente in het gebouw moest steken, is voorgesteld de PH-school voort te zetten in het gebouw van de toenmalige Rembrandtschool. Het bestuur heeft hier uiteindelijk van afgezien. Nog altijd is de PH-school een verenigingsschool. Daar is in al die jaren niets aan veranderd. Het wordt voor de bestuurders wel steeds moeilijker om op de hoogte te blijven van de omvangrijke regelgeving binnen het onderwijs. De uitvoering van veel van deze taken berust bij een administratiebureau en de directeur van de school. Vandaar dat hij tegenwoordig ruim is gemandateerd om namens het bestuur te mogen op treden. Toch wel wat anders dan tijdens de eerste jaren van het bestaan van de school. In oude notulen is terug te lezen dat het hoofd van de school regelma tig op het matje werd geroepen om zich te verant woorden. In het kader van bestuurlijke schaalvergroting is de VCO op 6 maart 1998 gefuseerd met de christelijke schoolvereniging uit Laren. De nieuwe vereniging heet nu Vereniging voor Christelijk Basisonderwijs Lo- chem-Laren, afgekort VCBO L-L. Om die reden is niet de vereniging in 2003 de jubilaris, maar de school. Onze missie in de 21ste eeuw Nog volop in bloei gaan we de komende jaren verder met onze opdracht: kinderen begeleiden op hun weg naar volwassenheid. Dat is niet alleen schools leren, maar ook van en met elkaar leren. Samen proberen we er iets goeds van te maken. In de schoolgids heb- 24 Leerkrachten tijdens de eindejaarsvoorstelling. Land van Lochem 2005 nr. 2

Land van Lochem | 2005 | | pagina 24