Prins Hendrikschool 1903-2003 (slot) J. van der Molen en B. Mooibroek In het voorjaar van 2003 werd met een uitgebreid feestprogramma het honderdjarig bestaan van de Prins Hendrikschool gevierd. Ter gelegenheid van een eeuw christelijk onderwijs in Lochem verscheen het "Jubileumboek Prins Hendrikschool 1903-2003", dat aan leerlingen en oudleerlingen, leerkrachten en andere betrokkenen werd uitgereikt. - In deze aflevering de jaren 1989 tot 2003. De periode 1989 - heden, meester Mooibroek Het gaat gewoon door Het onderwijs was nog altijd in beroering. Door de economische malaise volgden bezuinigin gen elkaar snel op. De meest kromme rege ling was ooit dat 4-jarige kleuters maar voor de helft meetelden. Dat zo'n regeling ook formatieproblemen opleverde zal duidelijk zijn. Het bestuur heeft in deze moeilijke periode altijd klaar gestaan om, bij een fi nancieel tekort, uit eigen zak leerkracht-uren te beta len. Daar waren we als scholen en uiteraard ook de ouders en kinderen erg blij mee. De vernieuwings drang die in de jaren zeventig was ingezet, is in de magere jaren daarna, weliswaar op een laag pitje, ge woon voortgezet. Na verloop van tijd trok de economie weer aan en dat was goed te merken. Opeens stond het onder wijs weer volop in de schijnwerpers van allerlei ont wikkelaars. Hun gedachtengoed werd omgezet in beleid. Grootschalige operaties zagen het daglicht, waaronder Weer Samen Naar School (WSNS) en Informatie en Communicatie Technologie (ICT), onderwerpen die ook in 2003 nog altijd hun uitwer king hebben. Bij WSNS wordt gestreefd naar het aansluiten bij de ontwikkelingsmogelijkheden van het kind. Als gevolg daarvan neemt het frontaal klassikaal lesgeven af en ontstaat een meer gedifferentieerde aanpak. Op die manier wordt het ook mogelijk om kinderen met leer- achterstanden langer voor het reguliere basisonder wijs te behouden. Zelfs kinderen met een duidelijke indicatie voor speciaal basisonderwijs vinden voor soms korte of langere tijd een plaatsje binnen de school. Vanaf 1998 is door de overheid flink ingezet op het ontwikkelen van ICT. Scholen hebben veel geld ont vangen om computers aan te schaffen en deze in te zettenbij het onderwijsleerproces. De kinderen zullen 22 Schoolfoto uit 1991. Land van Lochem 2005 nr. 2

Land van Lochem | 2005 | | pagina 22