IIÊ ders Van Limburg, mag contractueel Musée Condé in Chantilly, Frankrijk, niet verlaten. Het is slechts zeer sporadisch te zien. Een hoogwaardige facsimile- uitgave (kopie in druk) biedt de tentoonstellings bezoekers in Nijmegen de kans in dit getijdenboek te bladeren, wat in de Middeleeuwen was voorbehou den aan de hertog en zijn naasten. In samenwerking met literatuurorganisatie de Win tertuin laten 12 beeldend kunstenaars, die geboren en/of woonachtig zijn in Nijmegen, zich samen met 12 dichters inspireren door de kalenderbladen van Les Très Riches Heures du Duc de Berry. Deze pre sentatie vindt plaats in de Projectruimte hedendaagse kunst van het museum. Totstandkoming tentoonstelling De tentoonstelling in Museum Het Valkhof is tot stand gekomen in samenwerking met de Nijmeegse Stich ting gebroeders Van Limburg. De realisatie is moge lijk geworden met financiële steun van de Provincie Gelderland, Stichting Nijmegen 2000 jaar, het VSB- fonds, Dirkzwager advocaten notarissen, Holland Casino, Dela, Hotel Belvoir en tal van andere subsidie gevers en sponsoren. Museum Het Valkhof Kelfkensbos 59, 6511 TB Nijmegen, Nederland Postbus 1474, 6501 BL Nijmegen, Nederland T 0031- (0)24-360 88 05 F 0031- (0)24-360 86 56 E mhv@,museumhetvalkhof.nl I www.museumhetvalkhof.nl Open Monumentendag Zaterdag 10 september a.s. is het Landelijke Open Monumentendag. Het thema is dit jaar religieus beleven. De organisatie ligt in handen van de twee historische verenigingen in de gemeente, t.w. De Elf Marken en het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem en de VVV. Bijna alle religieuze instellingen in de gemeente Lochem hebben hun medewerking al toegezegd. Er is op dit moment nog geen volledig programma beschikbaar, maar begin september zal het jaarlijkse pro grammaboekje met rondritten en te bezichtigen gebouwen weer bij de VVV en bij de diverse open te stellen panden beschikbaar zijn. Het programmaboekje is gratis. Dus: zaterdag 10 september van 10.00 tot 17.00 uur op de fiets, met de auto of lopend door de gemeente Lochem! Kalenderblad met de maand april. Les Très Riches Heures Bron: Persbericht Museum Het Valkhof, Nijmegen du Duc de Berry, circa 1411/12-1416, Chantilly, Musée Condé, ms. 65, fol. 4v. Land van Lochem 2005 nr. 2 13

Land van Lochem | 2005 | | pagina 13