beeld". In totaal zijn zestien Lo- chemse straten geschiedkundig beschreven en het bracht ook de nodige bekendheid met zich mee. Later werd de serie door Boekhan del Lovink in boekvorm uitgege ven. Jan heeft meer dan 100 publicaties op zijn naam staan, waar onder de boekwerken "Lochemse straten in woord en beeld", "Lochem in oor logstijd", "Grepen uit de geschie denis van Lochem" en "Oud Lo- chem opnieuw belicht". Op initiatief van Klein Egelink, Van Dam, De Graaf en ondergetekende werd de Historische Vereniging Lochem/Laren in 1983 opgericht. Lochem was toen 750 jaar stad. In 1990 was hij, samen met mij, oprichter van de Stichting Streek geschiedenis Lochem en omstre ken. De vereniging en stichting zijn opgegaan in het Historische Ge nootschap Lochem Laren Barchem. Voor zijn tomeloze inzet voor de beschrijving van de Lochemse ge schiedenis ontving hij in 1992 de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Een kroon op zijn geschiedschrijving. Jan kende als geen ander oud Lo- chem en zijn voormalige bewoners beter dan het hedendaagse. De laatste jaren van zijn leven ging het qua gezondheid langzamerhand bergafwaarts. Na een lichte hart- aanval werd hij op 3 februari op genomen in het ziekenhuis waarbij andere complicaties hem uiteinde lijk op 3 maart fataal werden. Ik heb het voorrecht gehad dat ik hem heb mogen leren kennen en dat we gezamenlijk veel historisch onderzoek en publicaties over Lochems verleden hebben mogen verrichten Jan heeft nu zijn levens geschiedenis afgesloten, doch zijn geschiedschrijving zal tot in lengte van jaren een bron van inspiratie zijn en blijven voor de huidige en toekomstige onderzoekers van de Lochemse historie. Moge hij rusten in vrede. IN MEMORIAM Jan Klein Egelink Jan Klein Egelink behoorde tot de oprichters van de Historische Vereniging Lochem Laren en ook tot die van de Stichting Streekgeschiedenis e.o. Talloze artikelen heeft hij geschreven voor onze bladen het Scholtampt, de Belvédère en Land van Lochem. Jan Klein Egelink was één van de belangrijkste geschiedschrijvers over zijn stad Lochem. Op het archief van de gemeente Lochem was hij - doorgaans samen met Arjen Dieperink - een vaak en graag geziene gast. De laatste jaren deed hij het kalmer aan: de jaren gingen tellen. Hij was er zeer verheugd over dat alle historische clubs binnen Lochem verenigd waren in het grote Historische Genootschap Lochem Laren Barchem. Onze evenementen en lezingen bezocht hij trouw. Wij missen in Jan Klein Egelink een inspirator en adviseur; wij zullen zijn nagedachtenis in ere houden. Bestuur en leden van Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem 7 Land van Lochem 2005 nr. 1

Land van Lochem | 2005 | | pagina 7