Van de bestuurstafel Henriëtte Marsman-Slot Nieuw onderkomen Het gaat lukken! Vorig jaar konden we melden dat er goede hoop op een nieuw onderkomen bestond. Nu durven we te zeggen: het nieuwe pand komt er. Het bestuur heeft 17 januari j.l. namelijk een uiterst positief gesprek gehad met de hoofdsponsoren van ons nieuwe onderkomen. Verwacht mag worden dat Spectrum Wonen dit voorjaar met de werkzaamheden aan de Veldmaat kan begin nen. Het Steunfonds Lochem heeft een substantieel bedrag toegezegd voor de inrichting van het nieuwe pand. Het bestuur zal zich ook nog tot andere sponsoren wenden, want met name de automatisering vergt grote investeringen, die de kas van ons genootschap te boven gaan. Werkgroepenavond Op 16 december 2004 werd een werkgroepenavond gehouden. De "aanspreekpunten" - de leden, die voor het bestuur het centrale aanspreekpunt van een bepaalde werk groep zijn - zetten uiteen waar hun werkgroep voor staat, wat er bereikt is en wat de plannen en wensen voor de toekomst zijn. Iedereen was het er over eens dat een nieuw onderkomen nieuwe kansen en uitdagingen zou bieden. Het bestuur is zeer onder de indruk van het vele werk dat door de leden van de diverse groepen verzet wordt; het prijst zich gelukkig met de actieve inzet van zovele enthousiaste leden. Beleidsnota collectiebeheer Samen met werkgroepleden, die regelmatig in de kelders van de bibliotheek tezamen komen, heeft Focko De Zee het bestuur een nota voorgelegd over de visie van de groep op de voortgang van de ontsluiting en op het toekomstig beheer van de diverse collecties van het Historisch Genootschap. Het bestuur onderschrijft de nota en heeft op enkele vraagstellingen besluiten genomen. O.a. is besloten dat het collectiebeleid van het Historisch Genootschap beperkt blijft tot materiaal uit de voormalige gemeente Lochem. Ook voor het uitwerken van de uitgangspunten in deze nota is het realiseren van een nieuw onderkomen een eerste vereiste. Mededeling van de evenementencommissie: wijziging evenementenprogramma 2005 Woensdag 13 april 2005. Tijdens de gezamenlijke avond met de Historische Vereniging Old Reurle in HCR "De Luifel" Dorpsstraat 11 te Ruurlo zal de lezing niet worden verzorgd door de heer A. van Roosendaal, zoals eerder aangekondigd, maar door de heer Lankveld. De titel van zijn lezing luidt: "De opkomst van de industriële verwerking van melk met speciale aandacht voor de zuivelfabrieken in Achterhoek en Liemers met name Ruurlo". Meer informatie over de inhoud van deze lezing vindt u binnenkort in een persbericht. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Rectificatie In het vorige nummer van Land van Lochem is bij het onderschrift "Schoolfoto met meester Beeftink en juffrouw Van Daalen uit 1940." een verkeerde foto geplaatst. Onze excuses. Hieronder ziet u de juiste foto. 4 Land van Lochem 2005 nr. 1

Land van Lochem | 2005 | | pagina 4