O A PRINS HENDRIK SCHOOL Hr V.D. Molen Klas 6 1955 1966 U 't de eerste klas moest en hoe het kleuterkind beter opgevangen kon worden. Dankzij jufs wijsheid werd dit in goede banen geleid: scholen elders legden het accent op het spelen, onze juf hield ook het leren goed in de gaten en zo ontstond een gezellige eerste klas waar het goed toeven is en waar toch veel ge beurt. Onderwijsvernieuwing. Nieuwe methoden worden juichend aangekondigd. De meeste hadden een le vensduur van drie a vier jaar en verdwenen onder het trompetgeschal van een nog betere en eindelijk ideale methode; andere bleven. Toch veranderde door al deze golven het onderwijs wel, maar ook het kind veranderde. De oudercommissies kwamen, ouders in school, leesmoeders, kringgesprekken, projecten, groepswerk etc. etc. De randdiensten werden en wor den uitgebreid: naast de zeer gewaardeerde school arts en de schooltandarts kwam de O.B.D., de onderwijsbegeleidingsdienst, terwijl over niet al te lange tijd de remedial teacher zijn intrede zal doen op de scholen. Deze laatste zal zich bezig houden met kinderen die leerproblemen hebben Niet alleen op school treden veranderingen op. De hele samenleving verandert. Dit weerspiegelt zich ook hierin dat op de ledenvergadering van november 1964 de statuten zó gewijzigd worden dat voortaan allen die de doelstelling van de schoolvereniging onder schrijven, lid kunnen worden. Hiermee wordt een zeer lang bestaande wens, vooral van gereformeerde ouders, ingewilligd. Ook de gebouwen blijven aan passing vragen aan de steeds veranderende omstan digheden. Het steeds drukker wordende verkeer van de Zutphenseweg maakt het wenselijk dat de ramen aan de straatzijde voorzien worden van dubbel glas. Dit is gebeurd en de geluidshinder is aanzienlijk ver minderd. Als voorspel op de toekomstige integratie van kleuter- en basisonderwijs werd een verbindings deur gemaakt tussen beide scholen. In Lochem vinden eveneens grote veranderingen plaats. De enorme nieuwbouwwijken op de Zuiderenk zijn er de oorzaak van dat voor veel kinderen de lig ging van de Prins Hendrikschool minder gunstig wordt. In verband hiermee is besloten om over te gaan tot het stichten van een tweede lagere school in de omgeving Enkweg. De kleuterschool aan de Irenelaan zal daarheen kunnen worden verplaatst. 1978 Het 75-jarig bestaan van de school werd een schitte rend feest. Kinderen, ouders, bestuur en personeel, wat hebben ze een plezier gehad. Spelletjes, een op tocht door Lochem met een versierde wagen, de her- 33 Klassenfoto uit 1965 met meester van der Molen. Land van Lochem 2005 nr. 1

Land van Lochem | 2005 | | pagina 33