Van de bestuurstafel Henriëtte Marsman-Slot Het Historisch Genootschap is verrijkt met enkele prachtige giften De S.N.S.-bank heeft maar liefst een beamer aan ons genootschap geschonken. De werkgroep audio visuele presentaties leende tot voor kort - dan hier dan daar - een beamer (projector). Nu beschikt de groep, die zulke succesvolle dia-avonden verzorgt, zelf over zo'n prachtig apparaat. Het genootschap heeft de S.N.S.-bank haar grote dank overgebracht. Onze werkgroep Oude Begraafplaats kreeg van de Diaconie van de Hervormde Gemeente weer een keer de mogelijkheid om te gaan shoppen. De dames Corrie Burggraaf en Marie Aalbers mochten weer allerlei gereedschappen, verf en andere nuttige hulpmiddelen voor het onderhoud van de begraafplaats aanschaffen. Het bestuur heeft de Diaconie hiervoor uiteraard hartelijk bedankt. Ledenvergadering Op 27 april j.l. werd bij café de Zonnebloem even buiten Lochem de jaarlijkse ledenvergadering ge houden. 34 personen woonden de avond bij. Na de pauze konden de aanwezigen genieten van een mooie dia presentatie. Afscheid Arie Steenhuisen Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van bestuurslid Arie Steenhuisen De voorzitter prees hem voor zijn grote inzet voor de vereniging. Hij was jarenlang actief bij de "Keldermotten", onze leden die de collectie Frijlink-Spronk beheren. Ook behoorde hij lang tot de helpers op de Oude Begraafplaats. Verder nam hij deel aan de paleografische leeskring en ten slotte schreef hij een belangrijk deel van het jubileumboek van De Garve: "Ëen eeuw burgerzin, werken aan welzijn in Lochem". Nieuwe bestuursleden In de door het vertrek van Eppo van Bolhuis ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van Bert Brand. Bert Brand is al geruime tijd actief binnen de vereniging. Hij houdt zich met name bezig met tentoonstellingsactiviteiten. In de vacature, ontstaan door het vertrek van Arie Steenhuisen, werd de heer Focko De Zee benoemd. Focko De Zee gaat zich vooral met het vele werk rond de collectie Frijlink-Spronk bezig houden. Henriëtte Marsman voorzitter en Marie Lievestro secretaris, stelden zich herkiesbaar en werden met algemene stemmen herkozen. Kasteel De Cloese op de Monumentenlijst Vooral door de inzet van Wilma Nijenhuis en CeesJan Frank is het gelukt een voorbestemming te krijgen op kasteel De Cloese. De kans, dat De Cloese, inderdaad tot beschermd rijksmonument zal worden verklaard, is hiermee zeer vergroot. Een felicitatie naar onze beide leden is dan ook op zijn plaats. Representatie Twee leden van ons genootschap, de dames Hanneke Carmiggelt en Jenny Nengerman, woonden op 11 juni j.l. de viering van het 25-jarig jubileum van het Staringinstituut in Doetinchem bij. Bert Brand, als vice-voorzitter was namens ons Genootschap aanwezig in Almen bij de presentatie van het boek: Almen ten voeten uit. Een uitgave van Historische Vereniging "De Elf Marken". Nieuw pand Spectrum Wonen is voornemens het Historisch Genootschap een nieuw onderkomen te verschaffen. Op verzoek van het bestuur is er een werkgroep geformeerd, die de mogelijkheden van dit nieuwe onderkomen in kaart moet brengen. De groep bestaat uit Diny Frank, Hanneke Carmiggelt, Dick Kok en Wim Neerlaar. De leden van deze groep laten zich breed adviseren. 32 Land van Lochem 2004 nr. 2

Land van Lochem | 2004 | | pagina 32