Tentoonstelling "Verdediging" In het kader van Nationale Monumentendag 2004 heeft een werkgroep uit ons Historisch Genootschap een tentoonstelling in de Synagoge voorbereid. De tentoonstelling loopt van 3 t/m 24 september en is elke werkdag geopend van 10.00-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Omdat het thema van Monumentendag "Verdediging" is, behandelt de tentoonstelling de verdediging van Lochem in vroeger tijden. Vanuit de maquette middeleeuws Lochem zal een overzicht gegeven worden van de poorten, wallen, grachten en kastelen rondom Lochem. Een centrale plaats zal ingenomen worden door "onze" Poorters Jan. Wij hopen dat vele leden en belangstellenden de weg naar de Synagoge in die periode zullen vinden. Namens de werkgroep tentoonstelling: Mela van Rossem, Jan Klein Bleumink en Bert Brand. Oproep van de redactie Wij zoeken: Mensen die iets bijzonders kunnen vertellen over de laatste maanden, dagen van de oorlog In het aprilnummer (het eerste nummer) van 2005 wil de redactie, in verband met 60 jaar bevrijding, aan dacht besteden aan dit jubileum. Wilt u iets vertellen over de laatste oorlogsdagen en de bevrijding dan kunt u zelf iets op papier zetten, maar u kunt de redactie ook bellen zodat een van de redactieleden (bij u thuis) uw verhaal kan optekenen. Reserve-bezorgers, of extra bezorgers Land van Lochem wordt zoveel mogelijk aan huis bezorgd door een groep van ongeveer twintig vrijwilligers. Per persoon moeten, drie maal per jaar, 25 tot 30 exemplaren verspreid worden, indien mogelijk in de naaste woonomgeving. Het zou fijn zijn als we een aantal extra mensen kunnen krijgen Iemand die de opmaak van het blad wil verzorgen of daar bij wil helpen. Het blad wordt opgemaakt met PageMaker. Iedereen die voor deze taak belangstelling heeft, is van harte welkom. Dit geldt ook als u geen of weinig ervaring heeft, maar het wil leren. Het redactie-adres vindt u op pagina 1 van dit blad, maar u kunt ook contact opnemen met Leidy de Boer (tel: 0573 255972). 31 Land van Lochem 2004 nr. 2

Land van Lochem | 2004 | | pagina 31