Archivaris Jan Eefting van het Stads- en Streekarchief Zutphen zal een korte lezing houden over de vroegere verdediging van Lochem. De Raadzaal in het Raadhuis is dan voor iedereen toegankelijk. Muziek 10.30 - 12.30 uur: Juliana uit Almen op de Kleine Markt 13.30 - 15.30 uur: Advendo op de Kleine Markt De Gemeente Stichting Gelderse Muziek heeft de muziekkorpsen Advendo en Juliana bereid gevonden speciaal in het kader van Monumentendag optredens te verzorgen op de Kleine Markt. Overige activiteiten: Brug bouwen De Graaf Ottogroep zal op Monumentendag bij het Bleekhuisje een brug bouwen over de stadsgracht, onderdeel van de middeleeuwse vestingwerken van Lochem. Foto's Waar vroeger de stadspoorten: de Walderpoort, de Molenpoort en de Smeestraat, hebben gestaan worden die dag grote foto's geplaatst, die een indruk zullen geven van de vroegere vestingwerken. Gratis te bezichtigen zijn de volgende monumenten: De Toren en de Gudulakerk Raadhuis Bleekhuisje Synagoge Sociëteit Tijdens de stadswandeling zal natuurlijk de aandacht worden gevestigd op tal van andere historische panden in de Lochemse binnenstad. Aansluitend op het thema wordt ook de stadsgracht niet vergeten. Fietsroute en boekje Door de V.V.V. is speciaal voor Monumentendag een fietsroute uitgezet. De route voert langs diverse locaties, die in het landelijk thema passen. De deelnemer passeert b.v. de Nettelhorst, de kasteelterreinen van het Oude en Nieuwe Ampsen, de Spaanse Schans aan de Koedijk, Kasteel Verwolde en de landweren bij Zwiep. Laat u verder verrassen!! U kunt de route met boekje gratis afhalen bij de V.V.V.. Ook op de diverse opengestelde locaties zijn de fietsroutes verkrijgbaar. Tenslotte Wij zijn er van overtuigd dat er voor ieder wat wils is op deze Open Monumentendag. Doe allemaal mee. Iedereen een heel fijne dag gewenst, met veel zon en weinig regen Tot ziens op zaterdag 11 september in en rond Lochem. 21 Land van Lochem 2004 nr. 2

Land van Lochem | 2004 | | pagina 21