Open Monumentendag 2004 Henriëtte Marsman-Slot Zaterdag 11 september a.s. is het weer Open Monumentendag. Uiteraard doet Lochem ook dit jaar weer actief mee in dit landelijke gebeuren. De organisatie ligt wederom in handen van de gemeente Lochem, de V.V.V. Lochem, Laren, Barchem en het Historisch Genootschap. Het landelijk thema is "militaire verdediging". Geen wonder dat het startschot voor de Lochemse uitgave van Open Monumentendag dit jaar bij het kanon op de Oosterwal gepland staat. 's Morgens om 10 uur zal burgemeester mevrouw E.J. van Duijn het festijn openen. De Evenementencommissie is er ook dit jaar weer in geslaagd een uiterst aantrekkelijk programma rond te krijgen. Er is voor ieder wat wils. Op uiteenlopende, soms verrassende wijze zal het thema "verdediging" onder de aandacht worden gebracht. De meeste activiteiten zijn geconcentreerd in en rond de "vesting Lo- chem", waar jong en oud kennis kan maken met het roemruchte vestingverleden van onze stad. Een prachtige fietsroute door het buitengebied brengt u langs allerlei interessante locaties, die op een of andere wijze met het thema te maken hebben, zoals verschillende kasteelterreinen en landweren. Hieronder kunt u lezen wat er die dag allemaal in Lochem te doen is. Het bestuur bedankt bij deze de Evenementencommissie alvast voor al haar inspanningen. Evenementencom missie en bestuur samen bedanken alle vrijwilligers die deze dag actief zijn. Wij rekenen er allemaal op dat onze leden die dag met al hun verwanten, buren en kennissen een bezoek brengen aan één of meer van de activiteiten. Laten we hopen op mooi weer! Het programma 10.00 uur: Opening en optreden Smartlappenkoor Opening (met saluutschoten) door burgemeester E.J. van Duijn bij de Sociëteit aan de Oosterwal. Het Smartlappenkoor geeft na de opening bij de Sociëteit een concert, waarin o.a. enkele oude Lochemse liederen ten gehore zullen worden gebracht. 10.00 - 17.00 uur: Tentoonstelling "Verdediging" in de Synagoge. De Museumgroep van het Historisch Genootschap heeft in de Synagoge aan de Westerwal in Lochem een expositie ingericht, waarin de relatie van de Lochemse water- en verdedigingswerken centraal staan. Deze tentoonstelling is alleen op Open Monumentendag gratis te bezichtigen. 11.00 en 15.00 uur: Filmvoorstellingen in de Sociëteit In de Sociëteit zal de audio-visuele werkgroep van het Historisch Genootschap enkele oude Lochemse journaals vertonen. Toegang gratis. 11.00 en 13.30 uur: Verhaal Hooiplukker in het Bleekhuisje Op genoemde tijden zal Gery Groot Zwaaftink het beroemde Lochemse verhaal van de Hooiplukker vertellen in het Bleekhuisje. Dit evenement is vooral bedoeld voor kinderen, maar hun ouders zijn ook van harte welkom. 11.30 en 14.00 uur: Stadswandelingen Vanaf de V.V.V. (Tramstraat) kan o.l.v. een gids op genoemde tijdstippen deel genomen worden aan een stadswandeling door Lochem. 13.00 uur: Lezing in het Raadhuis 20 Land van Lochem 2004 nr. 2

Land van Lochem | 2004 | | pagina 20