Uw hulp wordt gevraagd Op aanraden van het "Netherlands Consulate General" in haar woon plaats zocht mevrouw Marianne Meyerhoff uit Los Angeles in februari 2004 contact met de ge meente Lochem en de redacties van de dagbladen De Gelder lander en De Stentor. Mevrouw Meyerhoff is op zoek naar de personen, inwoners van Laren, die haar moeder, Charlotte Wachsner Meyerhoff hielpen ontsnappen uit het concentratiekamp Westerbork, waar zij in 1939 was geïnterneerd. Tot nu toen heeft de zoektocht nog niets opgeleverd. In deze afleve ring van het Land van Lochem wil len we aandacht besteden aan deze bijzondere oproep, in de hoop, dat u bruikbare informatie heeft. Uit de brief van Marianne Meyer- hoff: "Mijn moeder, Charlotte Wachsner Meyerhoff, was in 1939 geïnter neerd in het concentratiekamp Westerbork. Op de bijgevoegde foto 's is zij de vrouw in het zwart, met witte blouse en wit kapje, de vrouw achterop de fiets. De an dere personen op de foto 's waren betrokken bij het regelen van haar vlucht uit het kamp. Tevens wisten zij haar gedurende zes maanden te verbergen, totdat zij per stoom schip naar Havana (Cuba) kon uit wijken. Een van de foto 's uit 1939 toont het huis in Laren, waarin ze woonden. Ik zou graag willen weten, wie deze mensen zijn, en ik hoop, dat zij worden herkend door familie of bekenden, die misschien nog in de omgeving van Laren wonen. Wellicht herkent iemand het huis, waardoor de bewoners omstreeks 1940 kunnen worden getraceerd. Ik zou het zeer op prijs stellen wan neer u contact met mij opneemt en mij kunt vertellen wie deze gewel dige mensen waren. Zij hebben mijn moeders leven gered". Het is de redactie niet helemaal duidelijk, in hoeverre vaststaat, dat met Laren ook het Gelderse Laren wordt bedoeld. Het Nederlandse Consulaat in Los Angeles, tot wie mevrouw Meyerhoff zich in eerste instantie had gericht, weet in haar reactie te melden "Laren is a place in the province of Gelderland". Hieruit zou kunnen blijken dat zowel mevrouw Meyerhoff als het consulaat van het bestaan van de andere dorpen met dezelfde naam niet op de hoogte is. Wanneer u denkt de personen en het huis op de bijgaande foto's te herkennen of andere suggesties en aanknopingspunten heeft voor verder speurwerk, dan kunt u uw reactie sturen naar de redactie van het Land van Lochem of recht streeks contact opnemen met: Mrs Marianne Meyerhoff 10306 Seabury Lane Los Angeles, CA 90077 United States of America Telefoon: 001 310 475-3385 Fax: 001 310 474-3917 marimey@aol.com 18 Land van Lochem 2004 nr. 2

Land van Lochem | 2004 | | pagina 18