Als laatste was er in 1999 een Najaarsconcert, op 27 november in de Lochemse Schouwburg, met als thema "Afscheid van de 20e eeuw". Advendo na de Eeuwwisseling Volgens het chronologisch verslag van secretaris Eltink was het jaar 2000 weer vol van activiteiten. Het begon met de huldiging van leden op de nieuwjaarsbijeenkomst: Jan Horstman was 65 jaar lid, Jan Oonk 40 jaar en Rinie Swinkels 25 jaar lid. Groot was de belangstel ling op het Voorjaarsconcert in de foyer van de Schouwburg op 2 april. Het bijzondere van dit con cert was naast het optreden van het grote en leerlingenorkest, dat Maaike van den Heuvel openbaar examen aflegde voor haar D-di- ploma. Zij slaagde met glans. Na de jaarvergadering op 20 april volgde een concert van de 45-ja rige drumband op de Kleine Markt. Het drumbandfestival Overdinkel ging niet door vanwege de vuur werkramp in Enschede. Evenals het jaar daarvoor was er weer een "Drie-in-één concert", ditmaal in het Openluchttheater. Organisatie Pleinconcerten uit Doetinchem gaf ieder jaar concer ten op het Simonsplein. Zes orkes ten namen deel, waarvan Advendo op 2 juli op moest treden. Een min der prettig bericht was het overlij den van oud-dirigent Aalko Flink. Hij had als dirigent veel voor Ad- vendo betekend. Op het Na- jaarsconcert van 11 november met als thema "Sprookjes" werd het sprookje van Peter en de Wolf van Sergej Sergejevitsj Prokovjev in het dialect verteld door Dinie Hiddink. Het werd een zeer verzorgde mu ziekavond. Als laatste in 2000 moest het Jeugdorkest op 16 de cember naar het K.N.F.M Jeugd- festival in Valkenswaard. Dit was georganiseerd door de afdeling Noord-Brabant. De laatste jaren in vogelvlucht Tijdens de jaarvergadering van 2001 besloot men tot de oprich ting van een nieuw ensemble, on der leiding van Hendrik-Jan Mut- saers. De belangstelling was groot, vele leden gaven zich op. In feite werd met het nieuwe ensemble de vroegere Hooiplukkers weer nieuw leven in geblazen, maar er werd wel gekozen voor een nieuwe naam. Aanvankelijk trad het nieuwe ge zelschap nog op als "Alternatief Advendo lawaai" maar de defini tieve naam werd "De Koolhazen". In 2002 vonden de voorbereidin gen plaats voor het lustrumjaar 2003, waarin Advendo zijn 95-ja- rig bestaan zou vieren. Drie leden werden gehuldigd, Marj a Hartgers- Lammers voor het 25-jarig lidmaat schap en Henk Groenouwe en Loek Rietbergen, die beide 12,5 jaar aan Advendo verbonden waren. Lustrumjaar 2003 Advendo bestaat in 2003 95 jaar en is nog steeds springlevend. Het gehele jaar stond in het teken van het jubileum. Tijdens de nieuw- j aarsreceptie werden vier leden ge huldigd vanwege hun 25-jarig lid maatschap: Jopie Groenouwe, Willy Leussink, Frans Kaiser en Jan-Barend Westerink. Jan en Jo Swinkels, die vanaf het begin de beheerders zijn geweest van boer derij Imenkamp en in 2003 hier mee zouden stoppen, werden in het zonnetje gezet. Eerste wapenfeit van het jubileumj aar was het voor jaarsconcert op 9 maart, waarin ook de inmiddels befaamde, zeven tig jaar oude Advendo-mars van Martin Bijnevelt was opgenomen. Het officiële jubileumconcert vond plaats op 8 november in de Lo- chemse Schouwburg. Dit werd een groot succes. Nog vijf jaar en het zeer actieve Advendo is een eeuw oud. Dit zal in 2008 groots worden gevierd. Dus, op naar de honderd jaar; met zó'n orkest is dit moeiteloos te halen! 33 Voorzitter Eric Haarman overhandigt een bos bloemen aan de dirigente van "Advendo" Ira Wunnekink bij het 95- jarig Jubileumconcert. Bronnen/literatuur: Het Maanblad, Officieel Orgaan Ned.Federatie van Harmonie en Fanfare gezelschappen, diverse jaargangen. Advendo Klanken en Advendo Nieuws brief, uitgaven van Advendo, diverse jaargangen Jaarverslagen en notulen, Archief Advendo J. van Beek, Shell-journaal van Nederlandse harmonie- en fanfare-orkesten, Utrecht/Hilversum 1981 Aalko Flink tijdens een concert Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 33