gegeven op 22 maart in de Schouwburg. De gehele vereniging kwam aan bod: orkest, drumband, leerlingenorkest, leerlingen drum band, muziekschoolleerlingen, blokfluiters en de Hooiplukkers. Het concert had een toepasselijk thema: "Alles uit de kast". Het or kest stond onder leiding van Aalco Flink. 1997/1998 was een dirigent- loze periode geweest. Aalco Flink was na 14 jaar weer terug als (interim)dirigent bij Advendo. Op 14 juni zou er een concert in het Openluchttheater gegeven wor den samen met Apollo en Cres cendo, maar wegens het slechte weer ging dit niet door. Het con cert werd uitgesteld tot 18 septem ber. Men had geluk: het bleek de enige droge avond te zijn in een lange regenachtige periode. Op deze dag werd er ook een fiets - puzzeltocht uitgezet, die niet ieder een kon volbrengen. De sfeer was er evenwel niet minder om. Op de algemene ledenvergadering van 31 maart was er een kleine wijziging in het bestuur. Verande ringen waren er ook bij het orkest en de drumband. Zowel het orkest als de drumband hadden respec tievelijk een nieuwe dirigente en een nieuwe instructeur gekregen. Na een interimperiode door Aalco Flink stond het orkest nu onder leiding van Ira Wunnekink. Na het aftre den van Rene van der Struik werd de drumband nu geleid door Arnold van Velzen. Raymond Waanders di rigeerde het jeugdorkest. De leer lingen van de drumband kregen les van Cristiaan Wolferink. De nieuwe leiding blies een frisse wind door de vereniging. Het grote Jubileumconcert vond plaats op 7 november. Tegelijker tijd was de opening van een ten toonstelling van Thea Bargeman in de Kunstgalerie. Een deel van de collectie was te zien in de foyer van de Schouwburg, waarbij ook Advendoleden in beeld gebracht waren. Voorafgaand aan het Jubi leumconcert werd voor alle leden en oudleden van Advendo een reü nie gehouden. Vele oudleden maak ten daar gebruik van. Het concert dat daarna kwam stond in het te ken van de componisten Dimitri Sjostakowitsj en Peter Tsjaikow- ski. Na afloop van het concert werd de jubileumviering voortge zet in de foyer met optreden van het orkest Vinochanca. Het jaar werd besloten op 19 de cember met deelname van het leerlingenorkest van Advendo aan het K.N.F.M.-jeugdfestival te De Wijk (Drenthe). in-één concert" op het terras van H.C.R.'t Langenbaergh. Een con cert met voor- en nadelen: er was voldoende ruimte voor drie orkes ten, maar het geluid verwaaide nogal en men had veel last van het straatrumoer. Ondanks dat heeft het publiek erg genoten. Bij het 60- j arig bestaan van het Openluchtthe- 1999 Op 10 januari 1999 vond op de boerderij, tijdens de nieuwjaars bijeenkomst, voor de vijfde maal het solistenconcours plaats. Jubilarissen van dit jaar waren Wim Eltink (50 jaar muzikant), evenals Ria van Houwelingen die er 25 jaar op had zitten. Okke van der Kaay en Silvia van Velzen waren beide 12,5 jaar lid. Op 21 maart werd een Lentecon cert gehouden met medewerking van de Accordeonvereniging Con- cordia uit Lochem. De jaarverga dering van 23 maart bracht een wisseling van het secretariaat. An- nemarie Jager stopte en Wim Eltink nam het werk van haar over. Ad- vendo deed dit jaar ook mee aan de Sponsoractie, die uiteindelijk 855 gulden opbracht. In 1999 volg den nog vele activiteiten. Zo was er de deelname van het Jeugdor kest aan een festival in Goor, met als resultaat een zevende plaats. Door het slechte weer ging het Fes tival Overdinkel niet door. In La ren was er op 13 juni een "Drie- ater gaven het orkest en de drum band van Advendo een concert. Aan dit concert deden ook andere verenigingen mee, zoals de Jacht hoornblazers van Vivat, Blazers- groep Brameth Brass en de Jazz- dansers van Studio Eledance. In het kader van het 120 jaar bestaan van Apollo uit Laren werd er op 29 oktober een Kringconcert ge houden in Hotel De Exelse Molen. Medewerking verleenden Adven- do, Crescendo Barchem, Excelsior uit Warnsveld, Soli Deo Gloria uit Harfsen en het Zutphens Harmonie orkest. Op 13 november nam Ad- vendo deel aan het K.N.F. Concert concours in Hoogeveen. De orga nisatie was in handen van Harmo nie Enterpe uit Emmen. Er waren maar liefst dertien deelnemende or kesten. Advendo behaalde een eer ste prijs met net iets meer dan 80 punten. Dat was niet voldoende voor promotie en men bleef hier door in de afdeling Uitmuntend. De uitgevoerde werken waren Ouver ture to a new age en de Ukrainian Rhapsodie. Leerlingen, 1998 32 Leerlingen van Advendo Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 32