ning van zwembad De Beemd op 11 februari en het 25-jarig bestaan van de L.E.O.(Lochemse Evene menten Organisatie). Hetjaar 1994 stond voor wat betreft het orkest in het teken van het eoneours, dat op 27 november plaats zou vinden in Winterswijk. Eehter, in overleg met de dirigent en het bestuur is tijdens de voorbereiding voor het eoneours medio oktober besloten om er niet aan deel te nemen. De voornaamste reden hiervoor was de onvoldoende motivatie van de leden. Apollo uit Laren ging wel naar Winterswijk en kwam terug met een eerste prijs. Dit stemde toeh tot nadenken. Eind 1994 moest Advendo nog een gewaardeerd lid missen, namelijk Mien Lubberding, die veel voor de vereniging bete kende. Een bijzonder begin van het nieuwe jaar Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op 15 januari 1995 werd ook een Advendo Muzikanten Coneours gehouden. Maar liefst veertien groepen solisten hadden zieh op gegeven. De opkomst was over weldigend, Imenkamp zat bomvol. Een vakjury werd uitgenodigd en ook het publiek kon mede beoor delen. Frans Kaiser bleek een goe de eonfereneier te zijn en hij had de regie aardig in handen. Na de puntentelling kon Frans de uitslag aan het Advendovolk meedelen. Als unaniem winnaar werd altsaxo foonspeler Jan Halte v.d. Leest gekozen. Hij behaalde bij de publie ke jury 58 punten en van de vak jury kreeg hij 39 punten. Na dit optreden volgde het huldigen van jubilarissen: Jan Horstman (60 jaar lid), Jan Swinkels (50 jaar lid), Jan Lenderink en Joop Salarie beiden 40 jaar lid). Jan Horstman spande de kroon, hij werd door burge meester E.J. Hoogendijk toege sproken en hem werd een erepen ning der Gemeente Loehem over handigd. De andere jubilarissen werden namens de K.N.F. door Erie Haarman onderseheiden. Het jaar 1995 stond vooral in het teken van de bevrijding. Het was al weer 50 jaar geleden dat Lochem bevrijd werd. Vele evenementen vonden er plaats, zoals een ten- toonstelling over de oorlogsjaren, optochten en concerten. Vooral aan de twee laatstgenoemde verleende Advendo zijn medewerking. Ook was er nog een concert in de Grote kerk ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van de afdeling Lo- chem-Laren-Barchem van het Rode Kruis. Aan het eind van dit jaar werd er door de twee jeugdkorpsen van Apollo en Advendo, nu samenge voegd onder de naam Hafare-Or- kest, deelgenomen aan een jeugd- festival in Eibergen. Beide dirigen ten H. ten Brinke (Advendo) en W. Dollekamp (Apollo) hebben het optreden tot een goed einde ge bracht met een gemiddelde van acht punten. De jaarlijkse rommelmarkten Vermaard en drukbezocht waren de rommelmarkten, die Advendo jaar lijks, meestal in januari of februari, organiseerde om de kas te spek ken. Jarenlang werd de rommel markt gehouden in de zaal van Bousema aan de Zutphense- weg. Aan het hoofd van de orga nisatie stonden Jan Horstman en Joop Salarie, die met medewerking van tal van vrijwilligers de rommel markt ieder jaar weer tot een suc ces maakten. De tijden verander den echter. In het 2001 moest het jaarlijkse rommelfestijn worden gestaakt. Na aftrek van alle kosten en het wegbrengen van het over gebleven afval bracht de markt praktisch niets meer op. In het zelfde jaar werd ook de jaarlijkse eieractie beëindigd, dit vanwege een plaatselijke verordening. 1996 en 1997 In 1996 kreeg Advendo een geheel nieuw bestuur. Eric Haarman nam het voorzitterschap over van Evert Kelhout. Vijf leden stelden zich niet meer herkiesbaar, daarvoor kwa men er vier nieuwe om het bestuur weer aan te vullen. Op de nieuw jaarsreceptie werd weer een aan tal jubilarissen gehuldigd: Frits Aalbers (50 jaar lid), Ineke Azink en Wim Vrielink (beide 25 jaar lid), Roelof Lubbers, Ronalt Kappert, Lana Beltman en Judith Koetsier (12,5 jaar lid). Allen kregen de K.N.F.-speld met certificaat. Ook 1997 begon met een huldiging van leden. Reinier Kappert was 40 jaar lid, Hans Karssenberg 25 jaar lid en Cristiaan Wolferink 12,5 jaar lid. Op de nieuwjaarsbijeenkomst op 19 januari was er tevens een muzikantenconcours. Aan het eind van de avond deed een stamppot buffet goed smaken. Advendo heeft samen met Harmo nieorkest Armonia uit Hengelo op 16 maart een voorjaarsconcert ge houden met als thema "Samen Sterk". Hiermee werd verwezen naar het feit dat beide verenigin gen samen 190 jaar muziek maak tenArmonia 101 jaar en Advendo 89 jaar. Een ander evenement vond plaats tijdens het Cultureel Café te Lochem, waar een deels geïmpro viseerde "Saxvendo" demonstreer de hoe een sax wordt bespeeld. Op de jaarvergadering van 18 maart gaf de penningmeester aan dat de financiële situatie van Advendo niet rooskleurig was. De kosten om de vereniging goed te laten draaien zijn j aarlijks hoger dan de inkomsten. Het gevolg was inte ren op de reserves. Acties en maat regelen werden aangekondigd, met als eerste verhoging van de con sumptieprijzen in de boerderij en een actie om donateurs te werven. Ook het organiseren van en deel nemen aan de Anjercollecte in Lo- chem was één van de maatrege len. Verdere activiteiten in 1997 waren deelname aan het Festival Overdinkel, deelname van de Drumband aan de Berkelstedendag in Coesveld, een gezamenlijk op treden van Apollo, Crescendo en Advendo bij de "Witte Wieven" in Zwiep, een optreden bij het Open luchtspel in het Openluchttheater en het Najaarsconcert op 15 no vember met als thema Tropical Music: een concert met een La tijns-Amerikaanse inslag. Jubileumjaar 1998 Op de nieuwjaarsbijeenkomst van 1998 werd er weer een muzikan tenconcours gehouden dat net als vorig jaar met een stamppotbuffet werd afgesloten. Naast het muzi kale gedeelte vond de huldiging plaats van Eric Haarman (25 jaar lid) en Berend Bleumink (40 jaar lid). Een voorjaarsconcert werd 31 Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 31