In memoriam Gerben Wielenga Op 7 februari is van ons heengegaan Gerben Wielenga, die zich letterlijk tot de laatste minuut heeft ingezet voor Advendo. Vele jaren heeft hij zich het vuur uit de sloffen gelopen om de Lochemse bevolking aan te sporen Advendo mentaal en financieel te steunen. Zo was hij voorzitter van de supporters vereniging, initiatiefnemer tot de oprichting van de "Vrienden club van Advendo"en oprichter van de "Stichting Steunfonds Advendo". "Ïn zijn harnas gestorven", zoals in een artikel over Gerben Wielenga in de GOC vermeld stond. Hij stierf zoals hij was: met een kwinkslag, zich inzettend voor de ander, tijdens een verga dering van de "Stichting Steunfonds Advendo". Zijn grote inzet zal voor Advendo een dankbare herinnering zijn. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte in de ko mende moeilijke tijd. Bestuur en leden van de muziekvereniging Advendo niging betekend. De opengevallen plaats heeft de heer Tap ingeno men. Het hernieuwde succes gepro longeerd Op 6 april 1990 was er een kring festival in Harfsen, georganiseerd door de Christelijke Muziekvereni ging Soli Deo Gloria uit Harfsen. Drie weken daarna werd er deelge nomen aan een Topconcours voor Middenafdelingen in Middelburg. Met het nummer "Sweets on the Greg Love Songs" van Henk van Lijnschoten behaalde Advendo een eerste prijs met 145,5 punten. Na de zomervakantie op 1 september werd deelgenomen aan een mon sterconcert te Zutphen, ter ere van het 800-jarige stadsrecht. Maar liefst 800 muzikanten waren aan wezig. Al een hele tijd was er uitge keken naar het naderende K.N.F. Festival in Beuningen. Hiervoor had Advendo veel geoefend om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Op 28 oktober was de grote dag en met veel spanning werd er ge wacht op de resultaten in Sporthal Tinnegieter. De score was boven verwachting, want er werd een gemiddelde gehaald van 8.26 pun ten voor twee werken. Dit was ruim voldoende voor een eerste prijs. Een goede aanloop voor een echt concours in 1991. De drum band behaalde op 1 december een tweede prijs op het Podium con cours te Barneveld. Er kwam dit jaar ook nog een wijziging in het bestuur. Penningmeester Jan Len derink Jr. nam na ongeveer tien jaar penningmeesterschap afscheid van het bestuur. Voor hem in de plaats kwam Frans Kaiser. Nieuwe uniformen Verder werden in 1990 veel acties ondernomen om geld bijeen te bren gen voor de aanschaf van nieuwe uniformen. De Stichting Steun fonds Advendo organiseerde twee acties, een loterij en een fundracing in de vorm van het zogenaamde Tafelproject. Een voorstel voor dit project was om op 13 en 14 no vember een tafel in een gerenom meerd hotel aan bedrijven aan te bieden ten behoeve van een attrac tieve avond met eventueel een muzikaal gedeelte voor Advendo. Er werd een schatting gemaakt van de opbrengst van circa 20.000.- De helft van het bedrag dat nodig is voor nieuwe uniformen. Uitein delijk vond de happening plaats op 21 november in de Schouwburg. De catering werd verzorgd door het Indonesisch Specialiteiten Res taurant Surabaya uit Arnhem. Als muzikale omlijsting was de Dutch Swing College Band geëngageerd, maar op 19 november kwam het bericht binnen dat dit niet doorging wegens het plotseling overlijden van de heer P. Schilperoort, leider van de band. Stichting Steunfonds is er in geslaagd een vervangende band te contracteren, The New Orleans Syncopaters, zodat de feestavond toch zou worden opge luisterd door goede Jazzmuziek. Op deze avond is door de Stichting Lochem Promotion een gift aan geboden van 10.000,-. Een prachtige bijdrage voor de aankoop van de nieuwe uniformen. Door alle acties kon Advendo in 1991 de nieuwe uniformen aan schaffen. Op het koffieconcert van 21 april werd er een bijzondere uit voering gegeven in de nieuwe kle ding. Beschermheer burgemeester Wilmink kreeg een beer in uniform aangeboden. Na het concert werd een foto gemaakt voor de Schouw burg. Tegenslag in 1991 Het op 3 november geplande con- 29 c Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 29