uit Warnsveld, Crescendo uit Bar- chem, de Zutphense Orkestvere niging en de jubilerende Kunstmin Gorssel. Het laatste concert van het jaar, dat samen met de drumband gehouden werd, was op 8 novem ber in de Schouwburg. Ook dit werd een groot succes, want na het laatste nummer "Apache" was er een staande ovatie van het pu bliek. Aan het eind van het jaar volgde nog een belangrijke huldi ging: Bernard Thomasson, het oudste lid van Advendo, kreeg een gedenkpenning van het K.N.F. met bijbehorende oorkonde omdat hij al driekwart eeuw lid was. 1987 en 1988 Ook het jaar 1987 begon met hul digingen van leden. Jan Hofmeyer was 12,5 jaar lid, Gerrit Idserda 25 jaar, Jan Horstman 50 jaar en Jan Lenderink sr. 55 jaar. De ver schillende jeugdgroepen, zoals de blokfluitgroep onder leiding van Mien Lubberding en Jannie v.d. Most, de drumband onder leiding van Rien v.d.Berg en het Jeugdor kest, aangevoerd door Ben van Wessel draaiden uitstekend. De belangstelling daarvoor was zelfs zo groot, dat er naar een andere ruimte uitgekeken moet worden. Door ziekte van enkele leden vie len de plannen om aan het mars festival in Overdinkel deel te ne men in duigen. Het was weer een jaar vol activi teiten: concerten, rommelmarkten en serenades, onder andere een serenade aan de accordeon vereniging Concordia die haar 50- jarig bestaan vierde. Op de Nieuwjaarsbijeenkomst van 3 januari 1988 werden twee jubilarissen gehuldigd, namelijk Gerrit Barink (25 jaar lid) en Ineke Azink (12,5 jaar lid). Een van de hoogtepunten van 1988 was het 80-jarig bestaan van Advendo. In dit kader werd een jubileumweek georganiseerd. Het feest begon op 25 mei met een buitenconcert in de tuin van "Anke Marjolein". Op 27 mei volgde een concert op de Kleine Markt met medewerking van de drumband, Crescendo uit Diepenheim, S.D.G. uit Harfsen. De avond werd besloten met een show van de Blue- en Whitestars uit Nijverdal. De jubileumweek sloot af met een gezamenlijk koffie concert met Apollo uit Laren en Crescendo uit Barchem in het Openluchttheater. Na afloop speel de de Burgerlander kapel uit Groen- lo. Dit optreden moest vroegtijdig gestaakt worden wegens het slech te weer. Later in het jaar, op 29 oktober, werd een jubileumconcert gegeven in de Schouwburg, met medewerking van twee oudleden als solisten: Harry ten Brinke en Michiel Oldenkamp. Voorts bracht 1988 weer wijzigingen in de lei ding. Jannie v.d.Most bedankte als leidster van de blokfluitgroep. Voor haar in de plaats kwam Marijke Druif. De heer van Wessel beëin digde zijn dienstverband op 1 de cember. De heer Van Heugten trad op als interim dirigent. Bij de ont hulling van het Summerset monu ment bij de Zwiepseweg op 1 april werd door Advendo het Engelse volkslied gespeeld. Oprichting Steunfonds en Vriendenkring In 1988 werd de Stichting Steun fonds Advendo opgericht. Het fonds was speciaal bedoeld voor het vergaren van kapitaal ten be hoeve van grote uitgaven, zoals de aankoop van nieuwe instrumenten of uniformen. In de loop der jaren organiseerde men verscheidene geldwervingsacties, zoals het tafel project in 1990. Het eerste bestuur van het fonds bestond uit de heer R. Kappert, de voorzitter van Ad- vendo, mevrouw I. Azink-Radsta- ke, secretaresse van de vereniging, de heer J.H. Lenderink, penning meester, de heer A. Rosenberg, di recteur van de Stichting Bonds spaarbank Berkel-Regge, en ten slotte de heer G. R. Wielenga, na mens de Vriendenkring Advendo. Ook deze Vriendenkring zag in 1988 het levenslicht. 1989 Na het aftreden van dirigent Van Wessel werden de hele maand ja nuari 1989 proefdirecties gehou den. Uiteindelijk is het Hans Slijk huis geworden. Hij trad in februari in dienst bij Advendo. Op de Nieuwjaarsbijeenkomst werden twee jubilarissen gehul- digd: Marja Lammers en Katinka Rijklijkhuizen hadden er 12,5 jaar lidmaatschap opzitten. Op 1 okto ber nam Advendo deel aan een fes tival in Eibergen, dit als voorberei ding op het concours in Gaanderen.Voor veel leden was dit de eerste kennismaking met een jury. Met het spelen van Rhapsodie Franqaise eindigde Advendo op de tweede plaats. Eindelijk op 19 no vember was het dan zover. Voor het eerst na tien jaar nam Advendo weer eens deel aan een concours. Dit werd gehouden in de Sporthal van het Sport en Cultuurcentrum De Pol te Gaanderen. Advendo kwam na een vrijwillige degrada tie uit in de afdeling Uitmuntend. Het verplichte werk was I. Mugnai en het vrije werk Rhapsodie Fran- qaise dat al eerder in Eibergen ge speeld was. De juryleden gaven voor beide werken een totaal van 306 punten. Dit betekende een eer ste prijs met promotie. Dirigent en muzikanten hadden wel gehoopt op een eerste prijs, maar dit was een volkomen verrassing. De re ceptie die volgde werd druk be zocht. Burgemeester Wilmink was de eerste die Advendo feliciteerde. In zijn toespraak wenste hij het orkest veel succes in de toekomst en hoopte hij dat het succes in stij gende lijn zou doorzetten. Op 24 september beleefde Advendo een zeer geslaagde dag in Ponypark Slagharen. De vereniging had een uitnodiging gekregen om een op treden te verzorgen en tevens een gezellige dag te beleven. Alle leden, jong en oud, kregen een vrijkaart en er werden nog eens honderd toegangskaarten kosteloos be schikbaar gesteld om deze plaat selijk te verkopen of uit te delen aan supporters, donateurs en fa milieleden. Na een geslaagd optre den kreeg Advendo een mooie bo kaal aangeboden door gastheer Tonny Leerink. In het jaarverslag van 1989 staat verder nog vermeld dat leerlingen van de drumband werden opgeleid door A. van Velzen. Een minder prettig bericht was het overlijden van de voorzitter van het Steunfonds, de heer Wielenga. Hij heeft jarenlang veel voor de vere- 28 Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 28