burgemeester Postma. Ad- vendo bracht het winnende num mer van de "Nationale Lochemse Muziekprijs 1983" ten gehore on der leiding van Aalco Flink. De compositiewedstrijd leverde elf in zendingen op, waarvan het muziek stuk Tristropha van Kees Schoone- beek als beste uit de bus kwam. De slotavond werd besloten met het optreden van de Grensland kapel uit Overdinkel. 1984, 1985 en 1986 Bij de bestuursverkiezing in 1984 werd een nieuwe voorzitter geko zen. Reinier Kappert stelde zich niet meer herkiesbaar. Voor hem in de plaats werd met algemene stemmen Sjoert Oldenkamp geko zen. De drumband behaalde op 2 juni in Overdinkel een goed resultaat met gemiddeld acht punten. Een opmerking van een jurylid: "Wel wat oud voor een jeugdafdeling" Na dit resultaat besloot de drum band om aan een K.N.F.concours mee te doen. De instructeur ver telde dat de band met dezelfde in zet gegarandeerd de eerste prij s zou winnen. Op 8 september was het dan zover en ging men op weg naar Veldhoven in Brabant. De drum band kreeg in de 3e divisie sectie A een tweede prijs met 268 pun ten. Ondanks de teleurstellende uit slag ging de drumband het vol gende jaar weer naar een concours. Op 10,16 en 17 november gaven Toneelvereniging Top, Balletgroep Skip en Advendo een gezamenlijke Revue, genaamd Op en Top Lo- chem. De teksten waren geschre ven door Ge Peterink uit Neede. Dirigent Aalco Flink gaf in 1984 te kennen Advendo te willen verla ten. Hij werd aangesteld als diri gent van Kunstmin Gorssel met ingang van 1 december. Op deze dag was de laatste muziekuitvoe ring onder zijn leiding. Het werd een onvergetelijke avond met vele muziekvariaties met enkele visuele effecten, waaronder de uitvoering van Mancini's Pink Panter. De al tijd weer fascinerende muziek werd uitgebeeld door een echte ro ze panter in de persoon van Daniël- le, een dochter van Aalco Flink. Na een aantal proefrepetities, waar- in verschillende dirigenten werden getest, koos Advendo Ben van Wessel uit Ulft tot opvolger van Flink. Buiten Advendo had hij nog twee orkesten onder zijn hoede, namelijk Amicitia uit Klarenbeek en de Harmonie Gaanderen. Daar naast gaf hij les aan de Stichting Muziekschool in Gaanderen. De aanstelling als dirigent bij Advendo gebeurde op 21 februari 1985. Zijn eerste optreden was op 16 juni bij een koffieconcert in de foyer van de Schouwburg. Verschillende activiteiten in 1985 waren onder andere optredens bij het 25-jarig jubileum van Anke Marjolein, op Dag Lochem en het jubileumconcert van het 50-jarige Lochems Mannenkoor. Verder werd er gespeeld bij de eerste steenlegging van de 2000ste wo ning van de Bouwvereniging, op de Korenavond met medewerking van "Comt nu met sangh" en de "Gudula cantorij" en was er een concert op 19 oktober. Niet te ver geten was er de rommelmarkt op 30 november. "Advendo luidt de noodklok". Dat stond met grote letters in de G.O.C. (Gelders Overijsselse Courant) van 27 december. Advendo kampte met een dalend ledenbestand. Oor zaak waren waarschijnlijk de neer gaande economie en het vertrek van jongeren, vaak vanwege hun studie. De blaaskapel De Hooipluk- kers was het eerste slachtoffer en werd opgeheven. Men overwoog een wervingsactie te houden. Door middel van de samenvoeging van het jeugdorkest en het grote orkest hoopte Advendo de terugloop van leden op te vangen en de kwaliteit van het orkest weer op peil te bren gen. In 1986 werd een zestal le den onderscheiden met een K.N.F.- speld voor hun 40-, 25- en 12,5- jarige trouw aan Advendo. Ach tereenvolgens Frits Aalbers, Jan Oonk, Rina Hage-Swinkels, Arie v.d. Berg, Saskia Hogeweg en Toon Smektala. Kringconcert te Lochem. De "Kring Lochem", waarbij der tien harmonie- en fanfareorkesten uit de omgeving van Lochem zijn aangesloten, houdt ieder jaar een aantal mars- en concertactiviteiten. In 1986 was de organisatie in han den van Advendo. Op 26 april werd het zeer geslaagde festival gehou den in de Schouwburg. Er namen vijf korpsen deel: Concordia Eefde, Exelsior uit Warnsveld, Crescendo uit Barchem, Z.O.V. uit Zutphen en Advendo. Muziekvereniging Kunstmin uit Gorssel vierde in het zelfde jaar haar 80-jarig jubileum met als hoogtepunt een druk be zocht monsterconcert. Aan het concert werkten naast het Lo- chemse Advendo mee: Soli Deo Gloria uit Harfsen, Juliana uit Al- men, Concordia uit Eefde, de Har monie uit Gorssel/Eefde, het Bathmense Orpheus, H.M.V. uit Holten, Apollo uit Laren, Exelsior 27 Onthulling "Summersetmonument" op 1 april 1988. Monument voor gesneuvelde Engelse bevrijders. Rechts met ambtsketen Burgemeester E.Wilmink. Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 27