daan. In februari werd een singletje uitgebracht met vier Lochemse Liedjes. Na ruim een jaar werk van de sociaal-culturele commissie en dankzij de noeste arbeid van Martin Nuis, kwam het plaatje tot stand. Medewerking verleenden zangko ren uit Laren, Barchem en Lochem en de muziekverenigingen uit deze plaatsen, waaronder ook Advendo. In de Paasweek was de Malvern Hillband uit Engeland de gast van de Hooiplukkers. De Engelse gas ten werden ook bij de Hooipluk- kers ondergebracht. Tijdens de opening van de feeste lijkheden ter gelegenheid van 750 jaar stad Lochem en het gemeen- In het jubileumjaar vierde Konin gin Beatrix koninginnedag in Lo- chem. Om half negen 's morgens moest Advendo paraat staan op de Markt. De koningin met haar ge zelschap arriveerde, nadat een uur lang marsen waren gespeeld. Nu werd het Wilhelmus ten gehore ge bracht. Het koninklijke gezelschap en de verdere genodigden maak ten per koets een rit door Lochem, geëscorteerd door leden van de rij- verenigingen uit Lochem, Laren en Barchem en ook nog een Bereden Groep der Rijkspolitie. Langs de route stonden de muziekvereni gingen opgesteld, waaronder ook de Showdrumband Lochem en de Streetparade door de Stripkes uit Huissen, Snickel Frits van Union Zelhem, de Triptrappers uit Oister- wijk en de Vennegötte Jazzband. 's Avonds was er het Marsfestival met deelnemende korpsen uit La ren, Barchem, Holten, Gelse- laar en Bathmen. Tenslotte was er op de 19e een koffieconcert van Union Zelhem. Een jubileumfoto werd gemaakt van Advendo op 26 Juni in het Openluchttheater. La ter in het jaar volgden een druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan (op 5 no vember) en het Jubileumconcert op 12 november. Het uitgestelde slotfeest van "Lo- telijk bestuurscentrum Lochem op 29 april 1983 in de Grote of St.- Gudulakerk, werd de door Ton Kotter gecomponeerde Graaf Otto Mars aangeboden aan de voorzit ter van het Gemeentebestuur van Lochem. Vervolgens werd de mars uitgevoerd onder leiding van de componist met een combinatie van de Harmoniegezelschappen Cres cendo uit Barchem, Apollo uit La ren en Advendo. Graaf Ottoband van Scouting Lo chem. 's Avonds verzorgden de Hooiplukkers het Oranjebal. Op 11 en 12 juni werd er een his torische optocht gehouden, de eer ste dag door Exel en Laren en de tweede via Zwiep naar Barchem terug naar Lochem. Advendo or ganiseerde op 17, 18 en 19 juni een muzikaal weekend. De 17de een concert met medewerking van het Lochems Mannenkoor, de 18e een chem 750 jaar Stad" dat in de eer ste instantie op 17 december 1983 als een groot Prijzen-Gala stond aangekondigd en mede door de belangrijke voetbalwedstrijd van het Nederlandse elftal op die dag geen aantrekkingskracht op de Lochemse burgerij uitoefende, werd gehouden op vrijdag 24 fe bruari 1984. Deze feestelijke afslui ting had plaats in de Schouwburg van Lochem en werd geopend door 26 Advendo 75 jaar. Jubileumfoto op 26 juni 1983 in het Openluchttheater. Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 26