schikt, maar de door de Gemeente gemaakte begroting viel aanmer kelijk hoger uit dan de beschikbare 75000.-. Een bouwcommissie werd ingesteld om de begroting door te lichten en te kijken waar bezuinigd kon worden, bijvoor beeld door het in eigen beheer uit voeren van een aantal zaken. Het bedrag kon zodanig teruggebracht worden, dat het project uitvoerbaar bleek. Het arbeidsbureau werd be naderd om vijf werkloze bouwvak kers te polsen of zij samen met vrijwilligers van Advendo de ver bouwing wilden aanpakken. Na enig heen en weer gepraat stem den ze toe. De bouwvakkers moes ten worden aangevuld met vele vrij willigers, die onder de Advendo- leden werden geronseld. Er was per keer wel een ploeg van zes tot acht man nodig. Na indiening van de nieuwe begroting is bij monde van de heer Woelders, directeur van de Technische Dienst, een gunstig advies uitgebracht aan B. en W. Het plan moest nog een goedkeuring krijgen van Generale Staten. De twee huurders van de boerderij hadden een huurcontract tot 1 oktober, maar de gemeente had hun een boerderij aan de Nijkampsweg 2 aangeboden (deze zou later worden afgebroken in verband met de aanleg van de rond weg). Advendo kon uiteindelijk met toestemming van de gemeente met de verbouwing beginnen. Er werd een bouwcommissie samengesteld en er werden werkplannen ge maakt. De vrijwilligers kregen al lemaal een taak toebedeeld. Toen kwam het onaangename bericht dat de jeugdige werklozen niet moch ten mee helpen aan de verbouwing. Men zag dit als een soort concur rentievervalsing, omdat de jonge- ren in feite voor niets zouden wer ken en daarmee de aannemers werk uit handen zouden nemen. Ook was men bang voor een con flict met de aannemers. Toch was eind 1982 de verbou wing een heel eind gevorderd. Het dak was vrijwel gereed, de vloer gestort, de verdiepingsvloer kon worden gelegd, de porisomuren waren gemetseld en de elektrische leidingen gelegd. Elke veertien da gen werd er een planning gemaakt. Men besloot ook dat iemand een horecacursus zou volgen, zodat Advendo in staat zou zijn haar ei gen barkeeper te leveren. Op de boerderij kon men dan ook vanaf 30 september 1985 een pilsje drin ken, toen de vereniging een ver gunning (C) kreeg van de ge meente (drank- en horecawet). In 1983 vond de eerste steenleg ging in de boerderij plaats door Bernard Thomasson en Judith van Paassen. De verbouwing ging ge woon door ondanks het drukke feestprogramma ter gelegenheid van het 750-jarige stadsrecht van Lochem. Na enkele weken de boerderij als nieuwe oefenlokaliteit gebruikt te hebben, werd op 19 mei 1984 de Imenkamp officieel in gebruik ge nomen. Bij de feestelijke opening en de receptie waren B. en W. van de gemeente Lochem en vertegen woordigers van vele verenigingen aanwezig. Het voorhuis van de boerderij mocht bewoond worden door een lid van Advendo, onder voorwaar de van de gemeente, dat de bewo ner een huurhuis in de gemeente achterliet. Ook voor het onderhoud van de boerderij draaiden vrijwilligers van Advendo op. Hiervoor werd bij voorbeeld op 13 mei 1995 een spe ciale klussendag gehouden, waar op het onderkomen een flinke op knapbeurt kreeg. Ook nadien von den geregeld werkzaamheden in de boerderij plaats, onder meer in 2001, toen voor ieders veiligheid noodverlichting en een goede aan duiding van de nooduitgangen moesten worden aangebracht. In het midden van de jaren negen tig ondernam Advendo actie om de boerderij onder eigen beheer te krij- gen. De gemeente Lochem was bereid om de verkoop toe te staan. De financiering was het grootste punt van zorg. De benodigde circa 60.000.-voor het gebouw en de overdracht had men niet zomaar in de kast liggen. Er werd besloten dat de Stichting Steunfonds Ad- vendo juridisch eigenaar werd en dat Advendo dan de boerderij van deze stichting zou huren. De Stich ting moest hiervoor geld aantrek ken en deed dit deels via leningen en een sponsoractie. De muziek vereniging deed zelf ook mee aan deze acties, zoals een "Sponsor maaltijd", die in vier restaurants werd gehouden. In samenwerking met de Lochemse restaurants Mondani, Hof van Gelre, De Ka- wop en Scheperskamp hield Ad- vendo op 12 oktober 1995 een zo geheten "Running-Diner". Dit werd een succes, alle tafels wer den "ingekocht". Wat er verder in 1982 ge beurde Op de Algemene ledenvergadering op 30 maart 1982 werd bij de bestuursverkiezing Reinier Kappert benoemd tot voorzitter. Hij verving de aftredende voorzitter Jan Swinkels. Advendo had een druk jaar. Er werden voorbereidingen getroffen voor de feestelijkheden rond Lochem 750 jaar Stad en ook het eigen jubileum in 1983 zou veel aandacht moeten hebben. Voor dit 75-j arig bestaan werd een commis sie in het leven geroepen die de feestelijkheden op 18 en 19 juni moest verzorgen. Verdere activi teiten waren onder andere deelna me aan een Blaaskapellenconcours in Huissen op 24 oktober, georga niseerd door Blaaskapel De Strip- kes uit Huissen. De Hooiplukkers veroverden voor de derde maal de wisselbeker met 260 punten. Advendo werd weer uitgebreid met een jeugdgroep blokfluit spelers. In deze groep zaten maar liefst 28 kinderen. Groot feest in 1983 Advendo bestond 75 jaar en Lo- chem vierde zijn 750-jarige bestaan als stad. Het hele jaar stond bol van de activiteiten, waaruit in het on derstaande een greep wordt ge- 25 De eerste-steenlegging door Bernard Thomasson en Judith van Paassen. Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 25