«rw Advendo 70 jaar maar springle vend". Advendo verleende medewerking aan het 75-jarig bestaan van de Prins Hendrikschool op 29 april. De Hooiplukkers traden weer op tijdens het jaarlijkse Popfestival en op 20 mei behaalden de drumband en majorettes een tweede plaats op een festival in Overdinkel. Een spe ciale uitgave van Advendo Klan ken werd uitgegeven ter gelegen heid van het jubileum. In dit blad lezen we ook het bericht van over lijden van Jan Harkink, de laatste in leven zijnde oprichter. Het dagelijks bestuur werd op 18 december uitgenodigd om aanwe zig te zijn bij de nieuw verbouwde Rabo Bank. De voorzitter van Advendo werd uit handen van de Burgemeester een cheque overhan digd van 5000.-. Dit bedrag werd door de directie van de Rabo Bank geschonken aan Advendo. Nog een schenking werd gedaan door Hendrik Polsvoort met een bedrag van 1000.- ten behoeve van het kledingfonds. 1979, 1980 en 1981 In 1979 was Advendo erg succes vol op een concours in Ulft op 10 juni. Met 305,5 punten werd een eerste prijs behaald en kwam het korps in het bezit van een oranje wimpel. De Hooiplukkers deden het nog beter; op 21 oktober be haalden zij te Huissen met 114 pun ten, het hoogste aantal van het ge hele concours, de eerste prijs met lof der jury. In dit jaar werden ook nieuwe uniformen aangeschaft. De ere-voorzitter, de heer Tho- masson kreeg een serenade in ver band met zijn 70-j arig lidmaatschap van Advendo. Er werden nog meer serenades gebracht, onder andere aan het 100-j arige Apollo uit Laren en de 50-jarige Overschotje-Folk- lore-Dansers. Helaas moest Advendo afscheid nemen van de leden Getty Ooster laar, H. Blasman en Gerrit Kreu nen, die in dat jaar overleden. Getty Oosterlaar werd in januari nog ge huldigd, omdat hij 40 jaar lid was en werd gezien als een van de steunpilaren van Advendo. Ook 1980 was een jaar van veel serenades, onder meer bij verschil- lende huwelijken, jubilea, zoals het 50-jarige lidmaatschap van Albert van Oortmarssen en bij de Konink lijke onderscheiding van de voor zitter der supportersvereniging, de heer G. Wielenga. Niet alleen maakte Advendo muziek, maar er werd ook gevoetbald. Op 26 juni nam het Advendo-elftal deel aan Zutphen, waar met 241 punten opnieuw de eerste prijs werd ge wonnen. Als laatste maakt het jaar verslag melding van twee serena des, één voor de 103-jarige heer Reurslag en de andere voor J. Lenderink sr, die vijftig jaar lid was en nog steeds actief. Wat niet ver meld stond in het jaarverslag was het voetbaltoernooi van de personeelsvereniging Gebr. de Greef om de poedelprijs te verde digen, wat uitstekend is gelukt. In mei was de hele vereniging aan wezig in de Schouwburg om af scheid te nemen van burgemees ter Beuke, die naar Epe vertrok. Later in het jaar, op 3 november, was Advendo weer present bij de installatie van de heer Hoekstra als nieuwe burgemeester van Lochem. Tenslotte werd in 1980 het Huis houdelijk Reglement gewijzigd. Op 5 juli 1981 overleed ere-voor- zitter Gerrit Thomasson. Hij was maar liefst 72 jaar lid geweest van Advendo. De drumband en de majorettes deden het goed in 1981. De drum band won op 9 mei een eerste prijs op het "Drumshow en Majoret- tenfestival" te Overdinkel en op 23 mei gingen drumband en de majorettes naar het Vijverfestival in de deelname van de Hooiplukkers aan de Open Gelderse Kampioen schappen voor Blaaskapellen te Barchem. Ze behaalden daar een eerste prijs met 483 punten. Dit alles werd georganiseerd door de Bargkapel uit Barchem. Dit orkest vierde namelijk zijn 15-jarig be staan. Daarnaast bestond het Barchemse Crescendo zestig jaar. Een nieuw onderkomen In 1981 werd een begin gemaakt met het realiseren van een nieuw onderkomen voor Advendo. Men had zijn oog laten vallen op boer derij Imenkamp aan de Koedijk. Om dit financieel haalbaar te ma ken begon Advendo een Bingo avond in Hotel de Valk aan de Tramstraat. De start was op 7 ok tober en het spel zou dan iedere woensdagavond gehouden wor den. De boerderij leek bijzonder ge- 24 Boerderij "Imenkamp' Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 24