danks de geringe ervaring in het blazen van "Egerlander Muzik" werd onder leiding van Jan Swin- kels een tweede prijs behaald en een zesde plaats in de Topklasse. Tenslotte werd in 1973 ook nog het 65-jarig jubileum van Advendo gevierd. Dit gebeurde door middel van een feest in hotel De Groene Jager te Barchem, gevolgd door een jubileumconcert in de Schouwburg te Lochem op 1 de cember. Ook het jaar 1974 was vol activi teiten. De Boerenkapel behaalde driemaal eerste prijzen, in Almelo, Barchem en Eibergen. Ze mocht zich voor een jaar Kampioen van Gelderland noemen. Advendo had groot succes in Groenlo, waar op 16 november de Nationale concert wedstrijd, georganiseerd door Con- cordia Beltrum, werd gehouden. Het orkest behaalde hier een eer ste prijs met 288 punten. Nieuwe instrumenten Mede dankzij diverse acties en de inspanningen van vele commissies was het Advendo gelukt om in het bezit te komen van maar liefst vijftig nieuwe instrumenten. Op zaterdag 2 november 1974 vond de over dracht plaats in de Schouwburg. Deze werd verricht door de voor zitter der Commissie, burgemees ter Beuke. Op dezelfde avond gaf Advendo een concert met de con coursnummers Music for a Movie Picture en de Nederlandse Suite. Na de pauze was er een muzikale show van het Harmonie-orkest K.S.W.van de Koninklijke Textiel fabrieken Nijverdal-ten Cate N.V. In 1974 trad de heer Beumer af als voorzitter. Omdat er nog geen nieuwe kandidaat voorhanden was, heeft tweede voorzitter J. Swinkels de voorzittershamer tij delijk overgenomen. Gebeurtenissen in 1975 en 1976 Het jaar 1975 bracht op 15 maart in de foyer van de Schouwburg een Solistenconcours, uitgaande van de "Kring van Muziek verenigingen Lochem" en georga niseerd door Advendo. De Hooi- plukkers behaalden twee derde prijzen, de eerste op 20 april te Almelo (het Oostelijk Kampioen schap) en de tweede in Barchem op het Kampioenschap voor Blaas kapellen. De drumband en de majorettes kregen nieuwe instruc teurs. De heer Mol en mevrouw Stuivenberg namen de plaatsen in van de heer Simmelink en Ria Voogdgeerts. Een geslaagde wer vingsactie leverde 250 nieuwe do nateurs op. Secretaris Jan Horst man was 40 jaar lid en werd tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst gehuldigd. Door de voorzitter werd hem het gouden K.N. F. insigne opgespeld. Tenslotte verleende Advendo medewerking aan het 40- jarig jubileum van het Lochems mannenkoor. Advendo 70 jaar 1978 stond in het teken van het 70-jarig bestaan van Advendo. Het hele jaar door werden er feeste lijkheden georganiseerd, met als hoogtepunt een zeer geslaagde feestwerk van 26 mei tot en met 2 juni. Op 17 augustus was er een optreden van de K.N.F. Jeugd Road Band en op 4 november een druk bezochte receptie in Hotel de Valk, met 's avonds een feest voor leden en aanhang. Tijdens de re ceptie werd door Advendo een kunstwerk aangeboden aan de ge meente Lochem, als dank voor de goede samenwerking met het Lochems gemeentebestuur en de burgerij. Het kunstwerk was ver- Jan Swinkels werd definitief tot voorzitter gekozen in 1976. Op 13 juni werden de Hooiplukkers in Barchem voor de tweede maal kampioen van Gelderland. Met 490 punten behaalden zij de eerste prijs. Dit concours was georganiseerd door de Barchkapel. Op 8 septem ber een concert in de Grote Kerk en het afscheidnemen van het lidCornelis Jansen, die bij een auto ongeluk om het leven was geko men. Op 6 november werd er een serenade gebracht aan de 90-jarige Gymnastiekvereniging Brinio. Tegen het eind van het jaar werd er een actie opgezet voor nieuwe drumbanduniformen. Een succes volle verloting en een verwerping op 13 en 14 november bracht 3800.- op en dit maakte de aan schaf van nieuwe uniformen mo gelijk. In het vroege voorjaar van 1976 werd er een concert gehou den met als nummers de Terle- sienne Suite, de Engelse Suite, Per sons in Britain en het Divertimento van Martin Rus. Het was een zwaar programma. Na de pauze gaf Ad- vendo een show met als motief een reis door Noord- en Zuid-Amerika en Europa. Deze show had zo'n succes, dat hij in 1977 herhaald werd. Dit keer was het thema "Muziek en dans uit musicals en operettes". Alles was ingestudeerd op een deskundige en enthousiaste wijze door Aalko Flink, met me dewerking van drumband en majorettes. vaardigd door de Wageningse kun stenaar Adrie de Waard uit niet gebruikte onderdelen en stelde een "Musicerend trompettist" voor. Men dacht aan een bijzondere plaats in Lochem bij het nieuw te bouwen gemeentehuis aan de Markt. Ter afsluiting van het 70- jarig bestaan werd er op 11 novem ber een Jubileumconcert gegeven in de Schouwburg. De Geldersch- Overijsselsche Courant schreef: 23 Onthulling "Musicerend trompettist" door Burgemeester H.J.Beuke (L) en J.Swinkels Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 23