95 jaar Advendo 1908-2003 Een kranig muziekkorps (slot) Bertus Frank In 2003 vierde muziekvereniging Advendo haar 95-jarig jubileum. De bijna eeuweling, in 2008 hoopt het korps zijn honderdste verjaardag te vieren, heeft een veelbewogen geschiedenis achter de rug. In drie delen publiceert het Land van Lochem het wel en wee van deze vermaarde vereniging, van haar oprichting in 1908 tot aan de dag van vandaag. In dit laatste deel volgen we de periode vanaf circa 1970 tot heden. De jaren zeventig In het begin van de jaren zeventig betreurde Advendo het overlijden van verschillende van haar leden. Zo werden in het jaarverslag van 1970 de heren J. Lenderink, Her man Thomasson, Dirk Stempher en Willem Lodeweges gememo reerd en in 1971 Willem Meutstege, Johan Brinkerink en de tweede di rigent, tevens dirigent van Jong Advendo, Lammert Schoemaker. Na diens overlijden had de heer Vens in september de leiding over Jong Advendo overgenomen. De tussenperiode was in handen van Jan Oonk. In 1971 trad Advendo veel op. Er werden vele concerten en serena des gebracht. In november wer den de heren Thomasson en Hofmeyer benoemd tot ere-leden. Advendo kreeg ook een eigen verenigingsblad, dat, met de naam "Advendo Klanken", op 21 j anuari voor het eerst uitkwam. Voorzitter J. Beumer werd op 24 juli 1972 65 jaar. De hele vereni ging bracht hem een serenade en hij ontving uit handen van de nieuwe burgemeester H.J. Beuke de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Beuke nam na zijn benoeming het be schermheerschap over Advendo op zich. De majorettes deden dit jaar voor het eerst mee aan het eerste K.N.F. Majoretteconcours te Hengelo (Gld). In de beginnersdivisie be haalden zij met 166 punten een twaalfde plaats. Dirigent Willem Boelens nam op 30 augustus 1973 ontslag wegens zijn benoeming in Hoensbroek.Voor hem in de plaats werd Aalko Flink als dirigent benoemd. Het jaar 1973 werd hèt jaar van de Boerenkapel De Hooiplukkers. Zij had groot succes op het concours in Almelo op 7 april, met een eerste prijs, lof van de jury en een puntental van 501,5. Later dat jaar organiseerde zij een feestweek van 18 tot 25 augustus ter gelegenheid van hun 25-jarig bestaan. Op maandag 3 september toog de kapel naar Am sterdam. Zij moest muziek maken voor 1500 mensen, die uit heel Europa in Nederland bijeen waren gekomen voor een door Holland Program georganiseerd congres van de Uni Pede, de Internationale Unie van producenten en distribu teurs van elektriciteit. Het congres werd gehouden in Den Haag en duurde een week. Er werden ver schillende elektriciteitscentrales bezocht en op het programma stond ook een weekendbezoek aan Amsterdam, waar de congresgan gers onder meer een rondvaart door de grachten maakten. Bij de aankomst van de boten werden ze verwelkomd door de Boerenkapel. Op de vraag aan mevrouw van Ditshuizen van Holland Program hoe ze op de Hooiplukkers was gekomen, antwoordde zij"Ik heb wel eens boerendansen op de Vel- uwe gezien en dat vond ik leuk. Nu wou ik muziek en zingen heb ben en wist dat er van die groepen in de Achterhoek waren en toen heb ik de V.V.V. in Lochem ge beld". We gaan nog even door met de Boerenkapel, want op 20 oktober deed de kapel voor het eerst mee aan het Landskampioenschap Blaaskapellen in Den Dungen. On- 22 Boerenkapel "De Hooiplukkers" in de beginjaren. Land van Lochem 2004 nr. 1

Land van Lochem | 2004 | | pagina 22