Van de bestuurstafel Bestuur Op 23 september j.l. is onze penningmeester, André Reincke, een zeer ernstig verkeersongeluk overko men. Gelukkig is André thans herstellende. Hij revalideert in de Kastanjehofin Apeldoorn. Onze penning meester heeft de financiële touwtjes van ons genootschap weer volledig in handen. De heer Van Bolhuis is enige tijd geleden uit ons bestuur getreden. Wij hebben naarstig naar een opvolger voor hem gezocht. Wij zijn er zeer trots op in de ledenvergadering volgend voorjaar, de heer B. Brand te kunnen voorstellen en hem bij u te introduceren als mogelijke opvolger van de heer Van Bolhuis. Veldnamen Op 6 oktober j.l. is bij het Staringinstituut het veldnamenboek van de werkgroep veldnamenonderzoek verschenen. Onze burgemeester, mevrouw E. Van Duijn, heeft toen uit handen van de voorzitter van het Staringinstituut, de heer J. Fonhof, het eerste exemplaar in ontvangst genomen. Mevrouw Jenny Nengerman, die samen met de heer Ben Kok de coördinatie van het project heeft gehad, hield een korte, maar uiterst krachtige inleiding over het totstandkomen van het boek. De veldnamengroep heeft maar liefst twaalf jaar aan het project gewerkt. Elders in dit blad meer over dit onderzoek en het resultaat daarvan. Oude Begraafplaats De werkgroep Oude Begraafplaats heeft op dinsdag 14 oktober van de Rotary een streamer cadeau gekregen. De werkgroep is verguld met de nieuwe aanwinst. Verder is de groep enorm in de watten gelegd door een gift van de Diaconie, middels de heer Klein Hege man. Schoppen, heggenscharen, harken, een bladblazer en nog veel meer heeft de groep cadeau gekre gen. Alle goede gevers: bedankt! Kerst Nieuwjaar De evenementencommissie heeft besloten de jaarlijkse Kerstbijeenkomst te laten vervallen. De commis sie was van mening dat de twee evenementen: de Kerstbijeenkomst en de Nieuwjaarsreceptie eigenlijk te dicht opeen zaten. Het bestuur is het hier volledig mee eens. In plaats daarvan organiseert het bestuur voor de werkende leden een feestelijke bijeenkomst. Die feest avond met een quiz, een hapje en een drankje, staat geagendeerd voor 11 december. Kadastrale atlas Op 18 december zal de kadastrale atlas verschijnen. Dan zal de voorzitter van de Stichting Kadastrale atlas, prof. dr. F. Keverlingh Buisman, het eerste exemplaar van de atlas overhandigen aan burgemeester mevrouw E. van Duyn. Een keur van genodigden zal het feestelijk verschijnen van de atlas bijeenwonen. De heer G. Perfors, namens ons genootschap coördinator van het project, zal met een flink aantal altijd bereidwillige helpende handen er voor zorgen dat onze leden de atlas zo snel mogelijk na 18 december bezorgd krijgen. Monumentencommissie Ons bestuurslid Dick Kok maakt namens het Historisch Genootschap deel uit van de Monumenten commissie van de gemeente Lochem. In deze commissie is bezorgdheid uitgesproken over de verbouwings plannen van het pand Markt 6 (het voormalig pand van het Gelders Dagblad) en over het vernieuwen van de bestrating van de Markt. Ons genootschap heeft middels een schrijven eveneens bij de gemeente aangedrongen op het behoud van dit cultureel erfgoed. Wij kregen 28 oktober j.l. antwoord van de gemeente: het interieur van het pand Markt 6 kan niet behouden blijven. Onze mening ten aanzien van de bestrating zal wel in de besluitvor ming worden meegenomen. Wij hebben met teleurstelling kennis genomen van de inhoud van deze brief. Het Historisch Genootschap heeft daarom nogmaals richting gemeente gereageerd: wij onderstrepen dat de mening van de Monumentencommissie zwaarder moet wegen in de besluitvorming bij B en W en gaan er vanuit dat er ten aanzien van de bestrating beter rekening zal worden gehouden met het oordeel van de commissie. 2004 Het bestuur wenst alle leden een goed, gezond en voorspoedig 2004 toe! 7 Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 7