De Kadastrale Atlas van Lochem, Laren en Verwolde 1832 Lochem Van de redactie Voor u ligt het laatste nummer van 2003; een "Land van Lochem" dat deze keer vier pagina's extra telt. In het eerste artikel beschrijft Jan Klein Egelink de overgang van de handbediende telefooncentrale in Lochem naar de automatische telefoondienst. Hij besluit zijn verhaal met herinneringen van mevrouw Haanstra-Breukink uit haar jeugd. Haar ouders hadden "zo'n bruin Ericsson-geval" in de keuken hangen. Bennie te Vaarwerk heeft toestemming gegeven de lezing, die hij eind augustus heeft gehouden in de Gudulakerk over de archieven van deze Lochemse kerk, in dit nummer op te nemen. Aanleiding voor dit verhaal was de presentatie van het boekje over de kerk van Lochem door Feike Reitsma. Marjan Houpt ging bij schoenmaker Gerrit Swart op bezoek. Hij heeft zijn ambacht 65 jaar uitgeoefend. Hij is niet alleen als schoenmaker een vakman geweest, inmiddels is hij ook beroemd om zijn prachtige miniaturen. In 1984 schonk de heer Pasman een groot deel van de inventaris van zijn installatiebureau aan het Openluchtmuseum te Arnhem. Bij die gelegenheid werd door de heer Renaud, conservator van dit museum, een Documentatierapport geschreven. CeesJan Frank schreef ook voor dit nummer het "Boekensignalement" en "Hartelijke groeten uit Lo chem", de rubriek waarin hij deze keer ansichtkaarten van kinderen beschrijft. In het najaar verscheen het boek "Boerderij- en veldnamen in Lochem". Het kostte heel wat jaren (12 jaar) voordat het boek het levenslicht zag. Jenny Nergerman, die de coördinator was van het project, doet verslag van de onstaansgeschiedenis ervan. Tot slot vindt u in dit nummer het tweede deel van "95 jaar Advendo". Bertus Frank beschrijft de weder waardigheden van het muziekkorps in periode tussen 1947 en 1970. Wij wensen u veel plezier met dit blad; en natuurlijk hele fijne feestdagen en een voorspoedig 2004. Redactie Later dan aanvankelijk de bedoeling was komt de Kadastrale Atlas nu bin nenkort uit. Op 18 december a.s. wordt het eerste exemplaar aan geboden aan burgemeester mevr. E.J. van Duijn. De aanbieding zal geschieden door de voorzitter van de St.Werkgroep Kadastrale At las Gelderland Prof. dr. F. Kever- ling Buisman. Toen we dit project startten werd gedacht aan een oplage van 350 stuks. Het aantal voorintekenaren overtrof echter elke verwachting; op de sluitingsdatum waren er liefst 498 exemplaren besteld. De Atlas van Lochem, Laren (incl. Barchem) en Verwolde is aangevuld met 3 kaarten op A3 formaat (ca. 30 x 40 cm) en in kleur van de gemeente Laren in 1867 (2 kaarten) en Lochem in 1866. Voor een ieder die de Atlas niet heeft gekocht is deze prachtige set kaarten (in plastic etui) te koop op alle evenementen van het His torisch Genootschap. We hebben inmiddels alles zo ge regeld dat alle intekenaren rond om en binnen de gemeente Lo- chem de Atlas vóór Kerstmis in huis hebben, mits het inteken- bedrag van Euro 22,50 is overge maakt op onze bankrekening nr. 35.67.51.457. Ook intekenaren die op grotere afstand van Lochem wonen, ont vangen (zo mogelijk ook vóór Kerstmis) de Atlas per post; zij treffen een acceptgiro aan voor de verzendkosten. We hopen dat de Atlas u veel in formatie zal verschaffen en u op weg zal helpen bij een onderzoek naar de geschiedenis van uw woonplaats of woonplek. 3 Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 3