sproken over verkiezing van een voorzitter en een secretaris. Dhr Thomasson had de heer Beumer benaderd om de taak van hem over te nemen, maar deze voelde daar niet voor. Andere kandidaten wa ren de heren Van Buitenen, Schoe- maker en Nijkamp. Omdat er voor het stemmen niet voldoende leden aanwezig waren, werd de verga dering verschoven naar 26 mei, maar ook toen waren er te weinig leden aanwezig. Pas op 21 okto ber, in het Volkshuis, werd de knoop doorgehakt. Van de 41 aan wezige leden kozen er 25 G. Nij kamp tot voorzitter, die deze func tie voor een jaar aannam. D. Klein Egelink, die al 12,5 jaar de secre tarisfunctie vervulde werd vervan gen door J. Horstman. Bij het afscheid van voorzitter Thomasson sprak Beumer de vol gende woorden: "Wij zijn veel dank aan U verschuldigd voor alles wat U in die 35 jaar als voorzitter van onze vereniging hebt gedaan. Wij weten dat Advendo een stuk van Uw leven is geweest. Als dank voor alles, hebben wij besloten U tot Erevoorzitter te benoemenEr werden hem enkele geschenken aangeboden namens de dirigent en alle leden. Ook was er wisseling van de wacht betreffende het bescherm heerschap van Advendo. Jarenlang had burgemeester Beusekamp deze taak op zicht genomen. In 1964 verliet hij Lochem en werd hij be noemd tot burgemeester van Em- men. De nieuwe Lochemse bur gemeester, Mr. H. N. C. baron van Tuyll van Serooskerken werd be reid gevonden het beschermheer schap over te nemen. De jaren 1965, 1966 en 1967 Op 27 februari 1965 organiseerde Advendo een abonnementsconcert met medewerking van het muziek corps der "V.m.Schutterij" uit En schede. Verder was er een Taptoe op 30 april en de Boerenkapel be haalde een eerste prijs op een con cours in Borculo, met 164 punten. Het bovengenoemde muziekcorps uit Enschede gaf op 26 november 1966 een najaarsconcert onder lei ding van dirigent C. J. Langeveld met medewerking van Advendo. In dit jaar was er geen deelname aan concoursen wegens ziekte van ver schillende leden, maar wel werd een achttal concerten verzorgd. Uitbreiding van de jeugdgroep en de drumband, dat waren belang rijke aandachtspunten voor Ad vendo in 1967. Dit was hoog no dig om het ledental van de vereni ging op peil te houden. Het jaar daarvoor was Ton Kotter al gestart met een klas en hij wilde deze uit breiden met een tweede. Het ont brak Lochem aan een muziek school, vandaar dat het bestuur en de dirigent wel maatregelen moes ten nemen om zelf muzikanten op te leiden. Daarnaast zocht Advendo aanvulling voor de drumband. Financieel had Advendo dit jaar een meevaller. Men kreeg f7.000,- subsidie van de gemeente Lochem voor aanschaf van nieuwe instru menten. Daarvan werden zeven klarinetten, een altsax en twee kei- zerbassen gekocht. Op de halfjaarlijkse ledenvergade ring op 26 september in Hotel "De Industrie" vroeg de voorzitter de vergadering met ideeën te komen voor het vieren van het 60-jarig jubileum in 1968. Al deze goede berichten werden overschaduwd door het overlijden van twee be langrijke leden, Wim Beumkes (de tweede dirigent) en voorzitter Gerrit Nijkamp. Op zoek naar een nieuwe voorzitter; en het 60-jarig jubileum Tijdens de jaarvergadering op 22 februari 1968 in het Volkshuis, ge opend door de tweede voorzitter M. Swinkels, werd een nieuwe voorzitter gekozen: T. Merkx. In september moest er echter een nieuwe verkiezing worden gehou den, omdat Merkx naar Brabant verhuisde. Dhr Beumer werd door het bestuur kandidaat gesteld en uit eindelijk met de meeste stemmen gekozen. Op 30 maart gaf Advendo een con cert in de N.H.kerk in Lochem, ten bate van de op handen zijnde res tauratie van de oude kerk. Het diamanten jubileum van Adven- do werd op 2 november 1968 ge vierd. Een dag daarvoor, op vrij dagavond werd er al begonnen met een gezellige avond voor de leden in café Pasman. De volgende och tend werden door het bestuur bloe men gelegd op de graven van hen die de vereniging ontvallen waren. Daarna maakte Advendo met tam boer en pijpercorps een rondgang door de stad en bracht op de markt nog enkele marsen ten gehore. Een gezamenlijke maaltijd werd gehou den in hotel "Industrie". Ook volg de de huldiging van het oudste lid van de vereniging, de heer H. Hof- meyer. Burgemeester van Tuyll van Serooskerken reikte hem een zil- 39 '..i- JmKimm Vaandeldragers van links naar rechts: Bosch-de Graaf-Bluemink-ldserda (collectie Advendo). Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 39