Een minder prettige mededeling was het overlijden van twee oud leden, dhr Embert Beumkes in maart en dhr Klein Egelink in juni. Optreden in Hohen Limburg "Hollandische Musiker sorgten fur Stimmung. Musik Vereiniging Advendo Lochem mit 60 Mann zu Gast beim A.T.S. Nahmer" Dit stond met grote letters in de West- falen Post van maart 1962. En in een andere krant: Advendo"- Besuch war volkerverbindend. Ton Kotter und seine Musiker begeis- terten". De kranten refereerden aan het concert dat op 17 en 18 maart 1962 onder leiding van Ton Kotter in Hohen Limburg met veel suc ces werd gegeven. De gehele ver eniging met vrouwen en verloof den was twee dagen te gast bij de Duitse muziekvrienden. Reis- en verdere onkosten zijn ruimschoots gedekt met de opbrengst van dit concert. Grote successen waren er op een concours in Groenlo (16 septem ber), waar het hoogste aantal pun ten (114) van het hele concours werd behaald. De Boerenkapel deed er niet voor onder. Zij nam met succes deel aan het Kapellencon- cours te Markelo. De muzikanten kwamen met een eerste prijs en lof van de jury thuis. Op 11 september 1962 overleed een trouw lid van Advendo, Arent Horstman. Meer dan 50 jaar was hij bij de vereniging, waarbij hij ook leerlingen opleidde en vele jaren in het bestuur zat. In 1963 werd onder meer een "Winterconcert" gegeven, onder leiding van Ton Kotter. Tijdens dit concert werd door de Duitse col lega's uit Hohen Limburg een mars aangeboden. Het Jubileumconcert op 9 novem ber werd een onvergetelijke avond, met uitreiking van een gouden das speld aan de heren G. Thomasson, H. Hofmeyer, W. Thomasson, H. Assink en D. Stempher, die 50 jaar of langer werkend lid waren van Advendo. Successen in Arnhem en Ugchelen Succes had Advendo in 1964. Op 7 maart werd deel genomen aan het Topconcours te Arnhem. Met 161 punten werd van de 17 deel nemende verenigingen de zesde plaats bezet. De heren H. Hofmey- er, W. Lenderink, J. Lenderink, W. Beumkes, L. Schoemaker en J. Horstman namen deel aan het Solistenconcours in Ugchelen. Allen haalden een eerste prijs, de heer Hofmeyer zelfs met 90 pun ten en een extra pluim van de jury. Op het eerste Winterconcert op 31 oktober werd voorzitter G. Tho- masson een gouden erepenning aangeboden door de Gemeente Lo chem. Met deze onderscheiding voelde heel Advendo zich trots. Verder werd er op 7 november een concert gegeven in Enschede op uitnodiging van de voormalige Schutterij aldaar. Na 35 jaar vond voorzitter G. Tho- masson het tijd om zijn functie neer te leggen. In de notulen van de jaar vergadering van 12 mei werd ge- 38 Advendo in nieuwe uniformen 1958. Opname in het Openluchttheater. (Collectie Advendo.) Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 38