muzikanten. Ze is ook het visite kaartje van de gemeente, die ze ver tegenwoordigt. Eind jaren vijftig was het dan ook tijd voor een frisse nieuwe outfit. In februari 1958 werd de hele vereniging in een nieuw uniform gestoken. Het geld was bijeen gebracht door de Lo- chemse burgerij, een grote ba zar en de Boerenkapel. In hetzelfde jaar vierde Advendo het 50-jarig jubileum, een feest dat uitbundig werd gevierd in de Schouwburg. Allereerst was er een receptie in de Congreszaal, waar het bestuur tussen vele bloemstukken had plaats genomen. Vele geschenken werden aangeboden, onder andere door de uniformcommissie een paar koperen bekkens. De pen ningmeester van het voormalige in strumentenfonds had nog iets ach ter de hand gehouden en daarvoor twee prachtige corhoorns aange kocht. Maar het mooiste geschenk, of beter gezegd het meest prakti sche cadeau, werd aangeboden door de dames van de leden, rus tende leden en leden van de drum band: lessenaars voor alle muzikan ten en een extra mooie voor de dirigent. Daarna volgden vele toe spraken door afgevaardigden van verschillende verenigingen en in stellingen. De wethouder van Lo- chem, de heer Slettenhaar, nam door verhindering van burgemees ter Beusekamp diens taak waar. Hij noemde muziek "één van de schoonste uitingen van het leven. De muziek is als een goede fee; als we verheugd zijn wordt die vreugde door de muziek verhoogd. In tijden van droefheid brengt de muziek ons tot rust. Zij kan ons los maken van dat gene wat ons bedreigt. Gelukkig de mens die zelf kan musiceren. Wij zijn blij dat in Lochem een vereniging is, die het de mensen mogelijk maakt uit de dagelijkse tredmolen van het be staan te treden. In de eerste plaats voor de leden zelf, maar ook voor de luisteraars en in feite voor heel Lochem, omdat Advendo talloze festiviteiten en gebeurtenissen opluistert met muziekNamens het Hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschap pen bood de heer Van Riel als pre sident van de K.N.F. de voorzitter Thomasson een gouden medaille aan. Na het einde van deze plech tigheden, werd 's avonds een jubi leumconcert gegeven met bal na in de congreszaal. De jaren 1959 - 1962 Een in 1959 gehouden concours in Malden verliep voor Advendo niet erg geslaagd, maar later in Neede ging het weer beter, met een eerste prijs in de Vaandelafdeling. De drumband ging in Haarlo met een eerste prijs naar huis. Verder was Advendo van de partij op een bazar, het School- en Volksfeest in Goor, Koninginnedag, Bevrijdings dag en verzorgde ze verschillende serenades. Op 23 augustus 1959 vond een radio-opname plaats in de Vara Studio, waar de London Suite, de Piet Hein Rapsodie en B.B. C.F. Concertmars werden ver tolkt. De uitzending was in novem ber. Chris Hengeveld verliet na drie dienstjaren de vereniging. Door het vele repetitieverzuim was langer handhaven van deze dirigent niet veroorloofd. Voor hem in de plaats kwam Ton Kotter uit 's Hertogen bosch. Hij deed sop 31 maart 1960 zijn intrede als dirigent van Adven- do, nadat in februari een behoor lijk concert was gegeven onder lei ding van Wim Beumkes. Op het festival te Harfsen, 16 september 1960, werden de nummers La Cöte d' Azur en Nachtklange von Osian uitgevoerd. Hier oogstte het orkest met de nieuwe dirigent een groot succes bij vele muziekvrienden in de buurt. Op zaterdag 5 november gaf Advendo een veelbelovend con cert in de Schouwburg, onder lei ding van Ton Kotter. De nummers waren onder andere de Piet Hein Rapsodie, de Eerste Slavische Dans, drie dansen uit Nell Gwijn en Ouverture Cöte d' Azur. Onder de aanwezigen bevonden zich ook leden van de Spielmannzug Hohen Limburg, waarmee Advendo al ja ren vriendschappelijke relaties on derhield. 's Middags had dit korps een muzikale rondgang door Lo- chem gemaakt en 's avonds na af loop van het concert, overhandigde de voorzitter van deze vereniging aan Advendo een bronzen plaquette als herinnering aan dit bezoek.De zomer van 1961 bracht voor Ad- vendo een groot succes. Op het Concours in Haaksbergen op 25 juni behaalde de vereniging een eer ste prijs met 113 punten en lof van de jury. Dat betekende dat Adven- do opnieuw terug was in de B- groep van de Vaandelafdeling en in 1962 mocht deelnemen aan het Topconcours in Arnhem. De financiële toestand van Ad vendo was nog altijd zorgelijk. In de behoefte aan instrumenten kon enigszins worden tegemoet geko men door aankoop van enkele trombones, kleinkoperinstrumen- ten en een paar klarinetten. Door een gunstige toeloop van leerlin gen werden oude instrumenten bruikbaar gemaakt. Om de finan ciën op peil te houden werd iedere gelegenheid aangegrepen om de kas te spekken. Vooral de Boerenkapel droeg veel bij. 37 De drumband voor de Bondsspaarbank (colletie Advendo) Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 37