vierde haar gouden jubileum. De Hooiplukkers namen het muzikale gedeelte voor hun rekening. De spreker van de Hollandse kapel, die overigens in originele boerenkle- derdracht optrad, overhandigde de Brandmeester Figge een smaakvol wandbord van de stad Lochem als dank voor de hartelijke ontvangst. Solistenconcours in Ugchelen In december 1955 nam een tiental leden van Advendo deel aan het Solistenconcours in Ugchelen. Dit concours stond op hoog niveau. De Lochemse muzikanten deden het uitstekend, want ze gingen met vijf eerste en drie tweede prijzen naar huis. De drumband deed het ondertussen ook niet slecht. Een jaar na de installatie haalde de drumband onder leiding van dhr Van Brakel op een concours in Apeldoorn en Gorssel respectieve lijk een tweede en een eerste prijs als beloning. Vertrek Leo Pappenheim Leo Pappenheim gaf in oktober 1956 op een repetitie te kennen dat hij de verdere repetities aan de heer Beumkes zou overlaten en het aan gekondigde concert op 10 novem ber niet zou leiden. Tot uitvoering van een lichter programma bleek hij niet genegen. Hij nam ontslag wegens zijn hoge leeftijd en door moeilijkheden met het Gelders Or kest waar hij lid van was. Het no- vemberconcert werd dus in de Schouwburg uitgevoerd onder lei ding van Wim Beumkes. Dhr C. Hengeveld uit Enschede werd be naderd en na een proefrepetitie op 4 november met algemene stem men tot eerste dirigent benoemd. Tweede dirigent Beumkes kon zijn soloklarinet weer uit de kast ha len. Nationaal Federatief Con cours in Deventer Op een snikhete zondag, 30 juni 1957, toog Advendo naar Deven ter om deel te nemen aan een Na tionaal Federatief Muziekcon cours. Ondanks de warmte be haalde Advendo een eerste prijs met 111 punten en promotie naar de B- afdeling. Deze prestatie gaf het orkest het recht om deel te nemen aan het eerste Topconcours in de geschiedenis van de Federatie. Op dit Topconcours haalde Advendo 138 punten, voldoende voor een eerste plaats. Bovenaan in deze klasse stond "Kunst naar Kracht" uit Glanerbrug met 161 punten, een gezelschap onder leiding van Chris Hengeveld. Voorafgaand aan de uit reiking van de prijzen verzorgden deze twee orkesten een concert. Nieuwe uniformen en het vijftigjarig jubileum De artistieke successen volgden elkaar dus in hoog tempo op. Maar een muziekkorps is meer dan een groep op hoog niveau presterende 36 Boerenkapel "De Hooiplukkers". Van links naar rechts staand: Hunteler-Schekman-Hagens-Hofmeyer-Beumer-Lenderink. Geknield: Beumer- Salarie-Westerveld-Aalbers-Horstman-Nijkamp-de Vries (collectie Advendo). Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 36