onder de titel "Lochem Presen teert". Er deden verschillende ver enigingen aan mee. Ook Advendo was van de partij. 22 November werd in Hengelo (O), in het Vereni gingsgebouw, een concert gege ven. Het was het eerste "Winter- concert" van Muziekvereniging "Armonia", het orkest van de Ko ninklijke Machinefabriek Gebr. Stork en Co N.V. De uitvoering werd verzorgd door Advendo, on der leiding van Leo Pappenheim. Op 11 april 1953 bracht "Armonia" een tegenbezoek aan Lochem met een concert in de Schouwburg onder leiding van de heer I. Land heer. Een gezamenlijk concert van Ad- vendo en het Lochems Mannen koor vond op 14 maart 1953 plaats ten bate van het Nationaal Rampen fonds voor de slachtoffers van de watersnood in het zuidwesten van Nederland. De opbrengst was netto ƒ244,02. Op 29 april werden se renades aan B.J. Thomasson, M. Beltman, Hohman en Mej. Beumer gebracht ter gelegenheid van het ontvangen van lintjes met konink lijke onderscheidingen. Door het halen van een eerste prijs met 115 punten (het hoogste aan tal van het concours) kwam er een derde wimpel aan het vaandel. Dit gebeurde op het Nationaal Fede ratief Muziekconcours en Festival voor harmonie- en fanfarecorpsen op 10, 11 en 12 juli 1953 te Groen- lo. Onder leiding van de tweede dirigent Wim Beumkes behaalde men deze prijs met lof van de jury. Uitgevoerd werden de Suite van Piet van Mever en de Danses Po- lovtsiennes. De juryleden Jos de Klerk, Piet van Mever en Willem Zonderland schreven in hun "Cri- tisch Verslag" over het eerste num mer: "De dirigent voelt dit werk uitstekend aan. Deze vertolking staat op hoog peil, BravoEn over het tweede nummer: "Over het geheel voldoet deze vertolking aan hoge eisen, de dirigent brengen wij een compliment voor zijn voortreƒ- ƒelijke leiding" Oktober 1953 was voor Advendo een drukke maand: een Propa- gandaconcert onder auspiciën van de Rotterdamse Kunststichting werd verzorgd door Muziekvere niging "Concordia" uit Oostzaan en Advendo uit Lochem. Dit concert werd gehouden in de Rivièrahal- Diergaarde Blijdorp te Rotterdam op 17 oktober; daarna op 24 okto ber een Jubileumconcert in de Schouwburg ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan. Het jubileum feest werd gevierd op 31 oktober in Café Pasman en georganiseerd door "De Hooiplukkers". Verschillende evenementen in 1954 Het begon op 26 en 27 maart met medewerking aan de jubileum avonden van de B.O.G. (Bond van Oud Leerlingen der Landbouw- cursussen Gelderland) afdeling Lochem e.o. in de Schouwburg en concerten op 13 april en op 2, 3 en 4 juli op het Nationaal Federatief Muziekconcours in het Openlucht theater te Lochem, ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van Advendo. Tal van commissies werden ingesteld om het geheel goed te doen slagen. Elke commis sie had een bepaald onderschei dingsteken in de vorm van een ge kleurde rozet. De deelnemende verenigingen spraken lof over de ontvangst in Lochem. Financieel is Advendo niet veel beter geworden van het concours, doch de naam "Advendo Lochem" is er ongetwij feld wel door vooruit gegaan. Als laatste was er nog een concert op 27 november 1954 in Lochem. En ook de Hooiplukkers zaten niet stil, want zij deden mee aan een concours voor boeren- en Beierse kapellen te Buurse. De muziek vereniging Crescendo uit Buurse organiseerde ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan dit concours en wel op 18, 19 en 20 juni 1954. De "Hooiplukkers" moesten op zondag de 20ste optreden, met groot succes! Ze behaalden de eer ste prijs met 252 punten, met lof van de jury. Dat was het hoogste aantal punten van het hele con cours. De aan het evenement ver bonden klederdrachtwedstrijd le verde ook nog een tweede prijs op met 38 punten. 1955, installatie van de drum band In 1955 betreurde Advendo het o verlijden van twee prominente le den, de klarinettist J. Onijs en slag werker A. Nijkamp. Na de oprichting van de zeer ac tieve boerenkapel Hooiplukkers werd op 5 mei 1955 een derde on derdeel aan de vereniging toege voegd, namelijk de drumband. Deze werd door Burgemeester Beuse- kamp geïnstalleerd op het markt plein. De Hooiplukkers organiseerden op 10, 11 en 12 juni 1955 een con cours voor Boeren-, Beierse en Ti- rolerkapellen. De opbrengst daar van was bestemd voor de drum band en het uniformfonds. Het was de eerste keer dat in Lochem een dergelijk concours werd georga niseerd. Het evenement werd een groot succes. Er werden onder meer demonstraties gegeven door twee Duitse kapellen, de kapel A.T.S. Hohen Limburg-nahmer 1879 en de Brandweerkapel uit Hohen Limburg (Westfalen). Beide gezelschappen waren uitgenodigd om het concours bij te wonen. De buitenlandse gasten waren vol lof over de ontvangst en de organisa tie. In een verslag van ene Karl Sander werd weergegeven hoe de dagen zijn verlopen. Ze waren om 6.30 uur van huis vertrokken en om 12.30 uur na een "schone Fahrt" bij de "Olde Markt" verwel komt door de feestcommissie. Op zondag trok men gezamenlijk door "die schone Blumenstad Lochem" naar een terrein vlakbij het Open luchttheater (men sprak toen over het concours- en kermisterrein Tusseler). Om 21.30 uur vertrok het Duitse gezelschap met hun "Omnibus" naar huis, na hartelijk afscheid te hebben genomen van de bevolking van Lochem Kort na het bezoek van de Duitse kapellen brachten de Lochemse muzikanten van Advendo een be zoek aan het dorpje Holthausen. Zij werden ondergebracht bij familie leden van de brandweer. Er werd namelijk in het dorp feest gevierd, want de Holthauzer brandweer 35 Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 35