Hartelijke groeten uit Lochem (5) BRIEFKAART CeesJan Frank Aflevering 5: Kindergroeten In deze vijfde aflevering van "Hartelijke Groeten uit Lochem" spelen kinderen de hoofdrol. Geen Lochemse kinderen, maar jonge bezoekers van buiten, die met hun familie in Lochem vakantie vierden, er logeerden bij familie of als stadse bleekneusjes kwamen aansterken in het vakantieoord Alpha. De ansichtkaart "Laan in Ampsen" is ingezonden door een van onze leden. Ansichtkaart "Laan in Ampsen", poststempel: 17 juli 190?. Stoomdruk - La Rivière Voorhoeve - Zwolle. Collectie: E. ter Braak, Daarle. Geadresseerde: Den Wel. Ed. Heer A. D. Leer-Mühlen, Hee rengracht 217, Amsterdam. Op de fotozijde staat de volgende tekst: "Lieve Opa, Veel zoentjes voor Uwen verjaardag. Ik zie hier iederen dag mooie treinen en gisteren heb ik met Papa op de bok gezeten naast de koet sier Ik wou maar liever niet meer naar Amsterdam. Veel zoentjes van Uwen Anton. Dull in 1918 ging wonen. Drie jaar later kwam het grote land huis in handen van de Stichting Huize Beukenstein en werd het omgevormd tot een rust- en va kantieoord voor verpleegsters. Op de ansichtkaart zien we de hui- dige Ampsenseweg, gefotogra feerd vanaf de spoorwegover gang. Uiterst rechts bevindt zich achter de oude eiken Het Wapen van Ampsen. Links is de oprit naar de villa "Klein Ampsen", die tegenover het hotel stond. Kleine Anton had het in Lochem kennelijk zo naar zijn zin dat hij niet meer naar huis wilde. Voor een kleine jongen uit de grote stad Amsterdam was er dan ook van alles te beleven in de bosrijke om geving van Lochem. De ansicht kaart van Laan Ampsen en de mededeling aan zijn grootvader, dat hij iedere dag treinen ziet, doen veronderstellen dat Anton en zijn familie vlakbij het Lo- chemse station gelogeerd waren en wel in het Hotel Het Wapen van Ampsen. Dit logement-hotel was in 1866 op initiatief van ba ron J.A.C. van Nagell, kasteel heer van Ampsen, gebouwd, vlak bij het in 1865 tot stand gekomen Lochemse treinstation. Het was een statig bakstenen gebouw met een grote houten veranda aan de voorzijde. In 1917 werd het hotel verkocht aan Woltherus Dull. Na de afbraak verrees op dezelfde plek Huize Beukenstein, waarin 0 cr&i OuU 25 Laan in Ampsen Voorhoeve Zwolle j (CARTE POSTALE) ene Postvereeniging (Union Postale Universelle) voor het adres bestemd. Cóté réservé d l'adresse.) Land van Lochem 2003 nr. 3

Land van Lochem | 2003 | | pagina 25