hêr n november Lochem Van de redactie In dit tweede nummer van 2003 vertelt Henriëtte Marsman over de slag bij de Spitholterbrug in 1703. Leerlingen van de Julianaschool in Almen speelden in april van dit jaar deze bijzondere gebeurtenis na. Anneke Driessen schreef voor het Biografisch Woordenboek Gelderland over de in 1915 in Lochem geboren Berta Vorkink. Dit verhaal over deze voortrekster van de plattelandsvrouwen in Gelderland vindt u nu ook in Land van Lochem. In Modecentrum Takken al zestig jaar een begrip van Jan Brouwer vindt u een beknopte geschiedenis van Takken Mode. Ook beschrijft Jan Brouwer in dit nummer de restauratie van het Staringmonument op de Oude Begraafplaats. Leidy de Boer schenkt aandacht aan de herbouw van het Zwieps Lokaal Herinneringen aan het C.P.N.-gemeenteraadslid Willem Jan ter Schegget worden opgehaald door Jan Klein Egelink. Ter Schegget werd in 1935 lid van de Lochemse Raad. Al vroeg in de oorlog werd hij gearresteerd en in Neuengamme gedood. Mevrouw M. Schoenmakers-Hooijerink vertelt haar herinneringen aan het 50-jarig huwelijksjubileum van haar opa en opoe. U ziet op de foto haar zusje met een dikke wang, omdat ze het vlees niet weg kon krijgen. Het muziekkorps Advendo viert dit jaar het 95-jarig bestaan. Bertus Frank schrijft over de geschiedenis van dit korps. In drie delen zal dit interessante, en soms ontroerende, verhaal in Land van Lochem verschijnen. In dit nummer kunt u het eerste deel lezen. Tenslotte vindt u van CeesJan Frank Hartelijke groeten uit Lochem en Boekensignalement (dit laatste samen met Bennie te Vaarwerk) Op deze plaats willen wij mevrouw Fokkelien von Meyenfeldt heel hartelijk bedanken voor het werk dat zij als hoofdredacteur voor Land van Lochem heeft gedaan. Helaas kon zij dit werk in verband met haar drukke werkzaamheden niet langer doen. Daarom heeft zij afscheid genomen van de redactie. Leidy de Boer vult met ingang van dit nummer de opengevallen plaats op. We hopen dat u dit blad met plezier zult lezen. Redactie 3 Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 3