SGHERFVRIJE SCHUILPLAATS Pa. I OLTHOPF Veilig onderkomen VOOR 8 PERSONEN zonder plaatsing /SO, in graving en plaatsing -±. ƒ18» voor elke 4 personen meer vermelding. Hij zoekt gedreven naar verbanden, met name naar familieverbanden, maar hij legt daarmee ook verbanden bloot tussen het bestuur van stad en kerk en verbanden met (families in) de regio. Voor degenen die niet vertrouwd zijn met het oud-Ne derlands en het Latijn worden woorden steeds ver taald en/of uitgelegd. Is hiermee het laatste woord geschreven over deze episode uit de Lochemse kerkgeschiedenis? Nee. De auteur heeft bijvoorbeeld helaas geen onder zoek meer kunnen doen in de resoluties in geeste lijke zaken van gedeputeerde staten van het Kwar tier van Zutphen, die juist bewaard zijn gebleven van de periode waarover ook de kern van het boek gaat. En verder wordt er nog gewacht op de vol tooiing van de inventarisatie van het archief van het Walburgiskapittel van Zutphen. Ongetwijfeld zul len deze bronnen voor Lochem veel nieuwe zaken aan het licht brengen. In tegenstelling tot wat de titel doet vermoeden, gunt de auteur ons ook inkijkjes in de periode vooraf gaand aan en volgend op de periode 1608-1628. Aan pater Luimans, rector van het Grote Convent te Lochem sedert 1573, majoor Franqois Ballochi (die op zichzelf al een biografie waard is!) worden delen gewijd. Het boek bestrijkt dus een heel groot deel van de Tachtigjarige Oorlog. De bundel sluit af met bijlagen, w.o. lijsten van ouderlingen en dia kenen van Lochem, van Lochemse Gudula's, een lijst van pastoors van 1312 tot 15 80 en een predikantenlijst van 1580 tot ca. 1680. De opstellen zijn voorzien van de nodige illustraties (w.o. een portret van ds. Andreas Suavius) en een bron vermelding. Een lijst van geraadpleegde archieven (bijv. archief NH gemeente Lochem; oud-archief Lochem, oud-rechterlijk archief stad Lochem, met eventueel vermelding van inventarisnummers) ont breekt helaas. Dit was wenselijk geweest, omdat voet- of eindnoten ontbreken. Een lijst van geraad pleegde archieven of voetnoten dient niet uitslui tend een wetenschappelijk doel of de verantwoor ding, maar stimuleert anderen en maakt het voor niet-ingewijden gemakkelijker om zelf op onderzoek uit te gaan. Lochem en (verre) omstreken is een belangrijke publicatie rijker. Dit smaakt naar meer. Bennie te Vaarwerk Van een Redactielid van "Old Reurle", Wim Bluemers, ontvingen wij deze advertentie, gevon den in de Ruurlosche Courant van maandag 7 au gustus 1939. De hele voorpagina was gewijd aan de geboorte van Prinses Irene, op de achterzijde stond een ad vertentie van een Lochemse ondernemer die in speelde op de donkere wolken die zich aan de in ternationale hemel samenpakten. van gew. beton* gemakke lijk uit elkaar te nemen en weer elders te plaatsen* In normale tijden een roede vorst vrije BERGPLAATS slechts |14.— hooger. BARCHKMSCUE WEG 12 alwaar een dergelyke kel der geplaatst is té Kien. 35 ft f. S - C ft t. ft- Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 35