Contactdag voor Genealogie, Boerderij- en Streekgeschiedenis in Oost-Gelderland Op zaterdag 20 september wordt in Groenlo de 8e Oost-Gelderse Contactdag voor Genealogie, Boerderij-en Streekgeschiedenis gehouden. Enkele verenigingen in Achterhoek en Liemers, actief op dit gebied, organiseren dit jaar voor de achtste keer hun traditionele contactdag als opening van het winterseizoen. Deze dag is bedoeld voor alle beoefenaren van en belangstellenden voor genealogie, boerderij- en streekgeschiedenis. Een vijftigtal standhouders, actief op uiteenlopende aspecten, zal aanwezig zijn om de bezoekers op ongedwongen wijze te informeren over hetgeen er op dit gebied geboden wordt. Het is een uitstekende gelegenheid om elkaar te ontmoeten in dit netwerk en de bezoeker de weg te wijzen naar de mogelijkheden om meer te weten te komen over de achtergronden van familie, haar leefomstandigheden en de cultuur. Deze dag wordt gehouden op zaterdag 20 september 2003 in het Cultureel centrum "De Bron", Buitenschans 3 te Groenlo. Bezoekers zijn welkom van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis, een informatief programmaboekje a 1,50 is beschikbaar. Op deze dag zullen verschillende standhouders u wegwijs kunnen maken op het terrein van genealogisch en geschiedkundig onderzoek. Daartoe zijn aanwezig verschillende genealogische en historische verenigingen, archieven en bibliotheken, aanbieders computerprogramma's, demonstraties van gebruik van internet voor genealogisch onderzoek, antiquariaat en uitgever van streekboeken e.d. Speciaal de mogelijkheden van de computer en de informatie aanwezig op internet maakt het voor een geheel nieuwe groep interessant om de wortels van de familie of de achtergrond van de woonomgeving op te zoeken. Misschien is het jaar van de boerderij een speciaal argument om een bezoek te brengen aan deze Oost-Gelderse Contactdag 2003 De dag wordt georganiseerd door een Werkgroep uit een viertal verenigingen: - Nederlandse Genealogische Vereniging, NGV afdeling Achterhoek; - Oostgelderse Stichting voor Genealogische en Algemene Historische Documentatie (uitgever van het Oostgelders Tijdschrift voor Genealogie en Boerderijonderzoek); - Oudheidkundige Vereniging Groenlo; - Werkgroep voor Familie-en Boerderijgeschiedenis in Oost Gelderland. Deze vier verenigingen verwachten vele belangstellenden te kunnen ontvangen. "De Bron" is gelegen aan de rand van het centrum van Groenlo en heeft ruime parkeermogelijkheden. Voor inlichtingen over deze Oost-Gelderse Contactdag kunt u terecht bij de voorzitter van de Werkgroep Jos M.G.Lankveld, tel. 0481-373478 (e-mail: Lankveld.JoslAGOPlanet.nl) of Johan Hiddink, tel. 0318-618618 (e-mail jenghiddink@hetnet.nl). 31 Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 31