Amateurs Military Band „Advem do", LoclSem Program Bochorini Adams Sgt. F. W. Cóolc G. Verdi Popy K. Alfard schreef de Courant: "Heel Lo- chem verkeerde in feest stemming toen bekend werd, dat haar muziekvereniging Adven do met niet minder dan 5 prij zen terug kwam Hierbij behoor den de eerste prij s, 114 punten met lof van de jury, het hoogste aan tal punten van het gehele concours en de directeurprijs. En de Cou rant vervolgde: "Opgewacht door de muziekvereniging Aeolus en een grote mensen menigte, ging het in optocht naar het spaarbankgebouw, waar de receptie plaats zou vin den. Advendo S directeur reed met de lauwerkrans om, verge zeld van zijn familie in een open rijtuig in de stoet mee en maakte een ware zegetocht door Lochem. Overal had hij het huldebetoon der bevolking in ontvangst te nemen. Een citaat uit de Gelders-Over- ijselse Courant van woensdag 17 juli 1946: "Onze correspondent te Doesburg schrijft ons: In het Zaterdag en Zondag te Ellecom gehouden muziekconcours ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de muziekvere niging Excelsior aldaar was wel de voornaamste prestatie die, van het Lochemse muziek gezelschap Advendo, dat het klaar speelde om in de vaan delafdeling van de Ned. Fede ratie een eerste prijs te beha len met niet minder dan 114 punten. Voorwaar een presta tie, waarvoor de kranige 76- jarige dirigent van het corps de heer M. Bijnevelt, naast het corps in de eerste plaats wel een woord van hulde toekomt. Als verplicht nummer werd uit gevoerd Ruy Blass van Mendels sohn, terwijl als keuzenummer werd gespeeld Marche Nuptiale van Rogister. Zowel voor het eer ste als tweede nummer werden 57 punten toegekend. Na afloop van de uitvoering werden het corps en zijn dirigent op hartelijke wijze gehuldigd. Als eerste nam het woord de heer J.P. Harmsen uit Brummen, algemeen secreta ris der federatie, die in het kort de gang van zaken in de Vaandel afdeling beschreef. Als men tweemaal achter elkaar binnen vijfjaar een eerste prijs heeft ge wonnen in de ere-afdeling promo veert men naar de Vaandel afdeling. Behaalt men daar een eerste prij s, dan ontvangt men het Vaandel van de Federatie, terwijl daarna voor elke eerste prijs een roodgele wimpel aan het vaandel wordt gehecht. Harmsen ver heugde het zeer destijds de vere niging het vaandel te mogen over handigen. Hij hoopte dat het korps door gestage oefening erin mocht slagen binnen afzienbare tijd de rood-wit-blauwe (vijf maal een eerste prijs) en daarna een oranje (tien maal een eerste prijs) wim pel te behalen. In de bestuurstent werd de heer Bijnevelt een lauwerkrans omge hangen door de voorzitter van de bijstandscommissie na te zijn toe gesproken door leden van de jury. Martin Bijnevelt Martin Bijnevelt, door iedereen werd hij op handen gedragen, maar wie was eigenlijk deze mu sicus? In oktober 1939 stond in Het Maandblad het officiële or- 28 H M1 Conductor Martin Bijnevelt Iriduy 27 Juli 1943 at 19,30 hrs in Entertainment Hall 1. AdvendorM arcli Martin Bijnerell 2. Ouvcrt ure „Poet and Pavsant" F, vort Suppé 3. a. Song without Words F. Mendelsohn Ij. Menuet 4. Solo„The Holy City" Bless this House" Braliv 3. Fantaisie from Aida 6. Wals „The beautiful blue Donau" j. Strauss 7. Ouverture 1 he black Diamond" 8. March „Ou the Quarter Deck" National Anlliem "V '1 Amateurs Military Band Advendo. (Coll. Advendo.) Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 28