den ter viering van drie jubi lea. Advendo bestond 1 No vember 30 jaar, haar dirigent de heer Bijnevelt bekleedde die functie 12A jaar en her dacht dit najaar bovendien den dag dat hij 50 jaar geleden zijn loopbaan als musicus begon. Bij de gelukwensen van veel verenigingen, die na het openingswoord van voorzitter G. Thomasson werden geuit, was er ook een van de Burge meester R. van Luttervelt. "De prestatiesaldus de burge meester, "zijn steeds Crescendo gegaan. Thans is er zo onge veer de hoogste sport bereikt. Ik hoop nog eens te mogen meemaken, dat de allerhoogste wordt bereikt". Met den feest- jubel-Marsch werd pittig en rhytmisch het feestconcert in gezet. Met het derde en vierde nummer waren de arrangemen ten van de heer Bijnevelt aan de beurt. Het was muzikaal uit stekend verzorgd. Na het voor laatste nummer van het pro gramma keerde de heer Bijne- velt zich van het podium tot de zaal met de woorden: "Ik breng dank aan allen, die door hun blijken van hulde en vriend schap dezen dag voor mij on vergetelijk hebben gemaakt. Gij weet waarschijnlijk dat ik dit 50-jarig jubileum als de laatste mijlpaal in mijn leven beschouw. Terugziend wil ik hier zeggen dat talent iets is, dat men geschonken krijgt. Als men het heeft ligt hierin dus geen persoonlijke verdienste. Ik weet alleen dat ik het mee gekregen talent zoo goed mo- gelijk heb aangewend, als 't ware als een kapitaal zoo heb uitgezet dat ik er zooveel mo gelijk procenten van kreeg. Toen ik na mijn terugkomst uit Boedapest besloot mij in Ne derland aan dilettantenvereni gingen te wijden, stond ik er eerst heel vreemd tegenover. Ik moet zeggen, dat ik steeds veel medewerking van de leden der verenigingen heb ondervon den. Een speciaal woord van dank tot de vrouwen dezer le den, die ook bij dit jubileum van haar toewijding hebben getuigd, lijkt mij zeer op zijn plaats. Ik hoop nog eenige ja ren te mogen blijven mede helpen om hier goede muziek te maken. 26 Optocht door Lochem tijdens het 40-jarig Kroningsjubileum van Koningin Wilhelmina in 1938. Op de achtergrond de leerlooierij van Reerink aan de toenmalige Stationsweg (de tegenwoordige Pr. Bernhardweg). (Coll. Advendo.) Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 26