Opa en Opoe 50 jaar getrouwd Herinneringen aan een 50-jarig huwelijksfeest in 1937 M. Schoenmakers-Hooijerink Het was omstreeks 1937, dat Opa en Opoe vijftig jaar getrouwd waren. Wekenlang waren de kinderen en kleinkinderen druk voor dit heuglijke feit. Opa en Opoe wa ren eenvoudige mensen, zoals zo velen in die jaren, dus alles zou in hun eenvoudige huisje gevierd worden. De jongste kleinkinderen hij voor ons dan ook een vers van drie coupletten voor het bedrag van vijftig centen, op de melodie van "Zie ginds komt de stoom boot". Dit vers moesten wij uit het hoofd leren, dus het kostte nogal wat studie, maar met de hulp van onze moeders lukte het wel. Eindelijk was dan de feestdag daar. 's Morgens, zo tegen de voor de kinderen, met cake en koekjes. Een luxe, die alléén met zulke hoogtijdagen op tafel kwam. Het bruidspaar zat glunderend in de rieten stoelen. Opa had zijn zwarte schipperspet op en zat in zijn beste pak. Opoe had de zon dagse jurk aan en de knipmutse op en ze rook naar eau de cologne. zouden een liedje zingen voor het Gouden Paar en dus begaf mijn vader zich naar de heer J. Lich- tendal, beter bekend in Lochem als Bakker Jan, omdat hij een bakkerij had in de Emmastraat (deze winkel is in 2000 als bak kerij gesloten). Bakker Jan stond in de wijde omtrek bekend als de man, die zo goed dichten kon en zo maakte koffie, waren we, allemaal in de zondagse kleren, bij Opa en Opoe in hun huisje in de Slootwijker- steeg (op de plaats waar nu De Garve staat). Het huisje was al prachtig versierd door de buren, met groen en roosjes en een schild op de voordeur met erop de tekst: Hulde aan het Gouden Paar. Eenmaal binnen was er koffie voor de volwassenen en ranja De grote mensen gingen in de kamer zitten, maar omdat deze niet zo groot was "mosten de kin der maor naor de kökken, want anders wodden 't zo vol". Eerst hadden we nog wel lol, zo lang wij nog wat te eten en te drinken hadden, maar al gauw werden we baldadig, want ja, het keukentje was niet zo groot. Er achter zat nog het "delleke" met 18 Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 18