Staringmonument Oude Begraafplaats vakkundig gerestaureerd Jan Brouwer (tekst en foto's) Het grafmonument van de bekende geoloog Staring uit de negentiende eeuw, is onlangs vakkundig gerestau reerd door de gemeente Lochem. De vrijwilligers van de Werkgroep Oude Begraafplaats zijn bijzon der tevreden met het eindresul taat. In de maanden april, mei en juni is het grafmonument van D.WCh. Staring, 1808 - 1877, geoloog, landbouwkundige, in specteur middelbaar onderwijs, gedegen gerestaureerd door een aantal personeelsleden van de gemeente Lochem. Het Staring monument was de laatste jaren steeds meer in verval geraakt. Gelukkig werd de gemeente Lo chem bereid gevonden de res tauratiewerkzaamheden op zich te nemen en uit te voeren. D.W.Ch. Staring heeft als geo loog de eerste geologische kaart van Nederland gemaakt; het Huisboek voor den Landman. Het grafmonument is nadrukkelijk aanwezig en goed zichtbaar vanaf de ingang van de Oude Begraaf plaats. De vrijwilligers van de Werkgroep Oude Begraafplaats hebben de laatste hand gelegd aan het grafmonument door de pilaren en de ketting van een so lide laag weerbestendige verf te voorzien. De leden van de Werkgroep Oude Begraafplaats, onderdeel van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem, zijn re gelmatig, om en om, op maan dagmiddag of dinsdagmiddag vanaf één uur op de Oude Be graafplaats aanwezig om onder houdswerkzaamheden aan de graven te verrichten en het groen bij te houden, om de paden aan te harken, het gras te maaien, de graven onkruidvrij te houden en de zerken te restaureren. Binnen kort zal ook een boekwerk ver schijnen over de Oude Begraaf plaats. Voor het tot stand komen van dit boek is veel onderzoek verricht in oude archieven. De vrijwilligers van de Werkgroep Oude Begraafplaats van het His torisch Genootschap Lochem - Laren - Barchem op hun werk terrein achter Jan Patat aan de wen aforhrih bare U wat gij tn cfood oreert hij die ïSöd oreert niet 16 Leden van de werkgroep in actie Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 16