In de jaren vijftig bestond het as sortiment onder meer uit kleinvak, breiwol, borduurgaren, onder goed, lappen stof, pyjama's, kou sen en sokken, overhemden en huishoudgoed. In 1959 werd de zaak ingrijpend verbouwd en aan de achterzijde kwam er ruim honderd vierkante meter bij. Damesconfectie en kinderconfectie werden in het assortiment opgenomen. In 1963 werd Nieuwstad num mer 18 weer bij de zaak getrok ken. De motorzaak van de firma Borsboom verhuisde naar de overkant. De voorgevel van Tak ken Mode werd verbouwd en de sterk uitgebreide zaak was snel gevuld met een steeds groter wordende collectie. In 1970 kwamen dochter en schoonzoon in het bedrijf werken waardoor de continuïteit verze kerd was. De confectiekleding ging een steeds belangrijker plaats innemen en kinder- en baby- kleding en kleingoed verdwenen steeds meer naar de achtergrond. Een derde pand werd bij de on derneming getrokken. Het buur- pand, nummer 14, van de firma Thoma, werd aangekocht en na een grondige verbouwing in sep tember 1979 heropend als linge riespeciaalzaak. Deze goed ge sorteerde lingerie-afdeling is de moeite van een bezoekje meer dan waard. Alle topmerken zijn vertegenwoordigd en er is een collectie badmode in het assorti ment opgenomen. In 1984 werd de gehele voorge vel vernieuwd. De entree werd verplaatst, waardoor er een totaal nieuwe winkelfapade ontstond. De drie oorspronkelijke panden waren nu aaneengeschakeld tot een ruime en overzichtelijke damesmodezaak. De laatste grote verbouwing be trof het interieur. In 1988 onder ging het bedrijfspand een ingrij pende interne verbouwing. Takken Mode heeft zich in de afgelopen zestig jaar ontwikkeld van een eenvoudige manufactu- renzaak tot een imposant mode centrum. Mevrouw Takken-Coers: "Als je zo terug kijkt op zestig jaar Modecentrum Takken, dan is er enorm veel veranderd in al die jaren. In deze tijd van automa tisering kun je je haast niet voorstellen wat een geweldige klus het was om al die duizen den artikelen handmatig te prij zen. Je had soms kapotgeprikte vingers van al die spelden en prijskaartjes. Op dit moment is de manier van werken zo totaal anders dan zestig jaar geleden. Een vergelijking is dan ook niet goed meer mogelijk. Ik weet me 10 In 1950 verhuisde Takken van Nieuwstad 18 naar Nieuwstad 16. Tot die tijd was Garage Eertink daar gevestigd. Eertink was Renault-dealer en verhuurde luxe automobielen. Op de foto is duidelijk een Amerikaanse Oldsmobile zichtbaar. Land van Lochem 2003 nr. 2

Land van Lochem | 2003 | | pagina 10