geboren op Soerabaja op respec tievelijk 14 juli 1927 en 11 maart 1929), woonachtig was. Op 27 november 1952 kwamen bij de notaris te Lochem, Hendrik Cornelis Felix de volgende per sonen samen. 1. Mr. Laurens Lodewijk Bran- desius Haspels, zonder beroep en wonende aan de Nieuweweg 22 te Lochem. Hij handelde voor zich en als lasthebber van profes sor doctor Caroline Henriëtte Emilie Haspels, hoogleraar aan de Gemeente Universiteit te Am sterdam, en wonende te Abcoude. Gehuwd met L.L.B. Has-pels 2. Catharina Maria Haspels, zonder beroep en wonende te Groningen. Gehuwd met Johan nes Jacob Bleeker. 3. Johannes Jacob Bleeker, zonder beroep en wonende te Groningen. 4. Mevrouw Philippine Marga- retha Haspels, zonder beroep en wonende aan Stationsweg 7 (adres van Welna) te Lochem. Gescheiden van Mr. Leonard Jan Plemp van Duiveland. 5. Mevrouw Charlotte Constan- tia Haspels, sociaal werkster en woonachtig te Leiden. 6. Nicolaas Frederik Viets, hoofd-inspecteur-titulair van 's Rijksbelastingen en woonachtig te Roosendaal. Deze personen waren de eigena ren van het pand Welna gewor den door een nalatenschap van Constantia Charlotte Kleijn van Brandes, weduwe van George Frans Haspels. Zij overleed te Lochem op 19 januari 1930. Men verkocht Welna aan het Wa terschap van de Berkel. Meester. Johannes Paulus Drost, water- graaf van het Waterschap van de Berkel (woonachtig te Borculo) en de secretaris-penningmeester van het Waterschap Mr. Hendrik Hermanus Arnoldus van Zwieten (woonachtig te Lochem) verte genwoordigden het Waterschap. Villa Welna was met erf en tuin 4,30 are en 63 centiaren groot. Het werd kadastraal beschreven als sectie B nummer 5605. Het wisselde van eigenaar voor fl. 15.000 6806,70). Tijdens de raadsvergadering van 19 februari 1953 werd vastge steld dat de Stationweg, waaraan Welna gelegen was, Prins Bern- hardweg zou gaan heten. Het Waterschap van de Berkel heeft het pand naar zijn smaak ingericht. In de zomer van 1997 verscheen in het Gelders Dagblad het bericht: Waterschap verhuist naar ter rein Streek. Het Waterschap Rijn en IJssel gaat het kantoor aan de Prins Bernhardweg verkopen en zal zich vrijwel zeker vestigen in de nieuw te bouwen kantoor villa's aan de Zutphenseweg, op het terrein van bouwmateri alen- en keukenbedrijf Streek. Het gebouw van het voormalige Waterschap van de Berkel doet sinds de fusie van het vorig jaar dienst als 'kantoor Noord' van het Waterschap Rijn en IJssel. Het hoofdkantoor is gevestigd in Doetinchem." Twee dagen later verschijnt een artikel in dezelfde krant met het bericht, afkomstig van het bestuurslid S. Smit van het Wa terschap, dat het Waterschap het kantoor Welna verkoopt. Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van Rijn en IJssel op donderdag 15 april 1999 werd door het bestuurslid O. Wullink een pleidooi gehou den om Villa Welna openbaar te verkopen. Wullink bleek de enige persoon die voor een openbaar verkoop was. Het bestuur van het Waterschap bleef bij het standpunt dat Villa Welna voor een bedrag van 1,275 miljoen gulden 578.569,78) te verkopen aan de Lochemse makelaar Thoma. De voorzitter van de vergade ring, Van Brink, liet weten dat de gemeente Lochem absoluut niet mee zou werken om in het bestemmingsplan kantoor- en/of bedrijf te veranderen voor een appartementencomplex. 5 Foto genomen in Welna: V.l.n.r. Catherina Maria Haspels (gehuwd met J.J. Bleeker), Philipien Haspels, Charlotte Constantien Haspels*, Charlotte Constantien Haspels** (sociaal werkster), Carolina Henriëtte Emilia Haspels (prof. Archeologie te Amsterdam) en Laurens Lodewijk Brandesius Haspels. moeder, **dochter). Foto: Dhr. Viets, Utrecht. Land van Lochem 2003 nr. 1

Land van Lochem | 2003 | | pagina 5